Backyard Bistro

Restoranlar Ulus
noi

Time Out diyor ki

İki dost ve ortak şef, Esra Muslu ile Zeynep Moroğlu’nun İstanbul’a kıyağı, Bebeköy’de kendi arka bahçemiz kadar sahiplendiğimiz Backyard ile ilk buluşmamızı hatırlarsınız. Bir nefes olmuştu yeşile, modern bir köy mutfağına hasret biz İstanbullulara. En iyi yöresel malzemeler ile granolasından ekmeğine, her şeyi Backyard mutfağından çıkan kahvaltısıyla az mı doyduk?

 

Geçtiğimiz aylarda ise eksikliğini derinden hissettiğimiz bir boşluğu doldurmak adına yine işe koyuldu iki ortak. Yemek zevkini, anı doyarak yaşamayı her şeyin üzerinde tutan ikili yanlarına Culinary Institute of America mezunu şef Beril Şanal’ı -aynı zamanda mekânın mutfağının başındaki isim- da alarak Backyard’ın iç mekânı dahil üst bahçesinde, beyaz örtülü masaları ile öğlen ve akşam yemeğinin tadına varabileceğiniz bir mekân açtı.

 

 

Mutfağında sürdürülebilirlik konusunda hassas olan eski adıyla noi yeni adıyla Backyard Bistro'nun öğlen ve akşam menüleri farklı. Öğlen tadımlık makarna ve risotto’lar, salata ya da ekmek ile servis edilen tabaklar, bir de çocuk menüsü var. Akşam menüsünün başlıkları ise giriş, gelişme ve sonuç. Hikâyenin nasıl bir akışta seyredeceği size bırakılmış olsa da kötü sona yer yok.

 

Backyard Bistro’da sizi bekleyen, malzemesinden güç alan gastronomik deneyimin ipuçları hemen girişteki Cortis & Sonderregger Fotoğraf Stüdyosu’na ait devasa natürmortta gizli. Kafanızı açması muhtemel dekorasyonun sorumlusu ise Nihat Sinan Erül ve İstanbul menşeli tasarım stüdyosu erul.design. Kendinize bir iyilik yapın ve sonbaharın gelişini, doğanın geçirdiği dönüşümü hafif bir esinti eşliğinde mevsimin en güzel malzemelerinin tadına vararak Backyard Bistro'da karşılayın. Olmadı, hafta sonları brunch’a kaçın. Merve Arkunlar

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Otlukbeli Caddesi, Bebeköy Sokak 1
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi 11.30-00.00, hafta sonu 09.00-01.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler