Baltazar Burger & Steak House

Restoranlar Karaköy
Baltazar

Time Out diyor ki

Dingin havası ile İstanbul’un kalabalığından kaçmak isteyenler için ideal. Sakin atmosferi ve tepesinden sarkan üzüm salkımları ile bir sahil kasabasındaymışsınız gibi hissettiriyor. Bir de üstüne canınız odun ateşinde pişmiş bir burger istiyorsa sizden iyisi yok.

Dekorasyonu ‘casual’ tarzda, masaları ve sandalyeleri ise ortama renk katıyor. Kapıdan girdiğiniz gibi sıcak bir karşılama görüyorsunuz. Bu sıcakkanlılık ve samimiyet ortama da hakim olunca ister istemez kısa zamanda bir müdavim kitlesi yerleşmiş mekâna.
 

Çoğunlukla küçük masaların bulunduğu mekânda bir de kalabalık gruplar için büyük masif bir masa var. Dekorasyonunu sahibi Cem Bey’in eseri. Baltazar’ın lezzetleri ise kasap Demet Hanım’ın ellerine teslim edilmiş. “Kadın kasap mı?” dediğinizi duyar gibiyiz. Kadın eli değince tat da sunum da bir başka oluyor. Açık mutfaktan masaya gelene kadar ağız sulandırıyor etlerin kokusu.
 

Baltazar’da sadece burger yok; salata ve steak’lerinden tadabilir ya da bir öğlen kahvesine kaçabilirsiniz. Bu sıcaklarda tavsiyemiz ev yapımı buz gibi limonataları. Başlangıçlar ve salatalar bölümünde yer alan turşu füme et, dana sosis ve salataların fiyatları 10-16 TL arasında değişiyor. Canınız burger çekmiyorsa menüde yer alan diğer lezzetlerden Baltazar steak, antrikot (250 gr) veya 28 gün boyunca +1 derecede bekletilen Dry Aged yöntemi ile pişirilen ızgara eti deneyebilirsiniz; 500 gramı 60 TL. Ayrıca üç katlı bir binanın en alt katında yer alan Baltazar’ın üst katlarında yer alan odalar, bir Karaköy kaçamağı yapmak isteyenleri ağırlamaya hazır.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Halitpaşa Caddesi Medrese Sokak 12/A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 09.00-22.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler