Banliyö

Restoranlar Beşiktaş
4 5 yıldız üzerinden
Banliyö
1/4
Banliyö
2/4
Banliyö
3/4
Banliyö
4/4

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

Nefis dürümler ve yerel lezzetlerin adresi.

Banliyö’ye adımımızı atarken harika dürümler sunan küçük bir bistro ile tanışmayı bekliyorduk, fakat çok daha fazlasını bulduk. Mutfak Sanatları Akademisi mezunu şef Gökhan Cilak’ı Barbounia Restaurant ve Kavanoz Kitchen’dan tanıyorduk. Kendi açtığı Banliyö’nün küçücük mutfağında ise yardımcısı İrem Gül ile beraber harika dürümler ve daha önceden hayranı olduğumuz mezelerini hazırlıyor; bunların yanına kahvaltı için ideal taze bagel’lar ve her gün değişen yerel lezzetlerden oluşan öğle yemeği seçeneklerini ekliyor.

Menünün yıldızı kısık derecelerde ağır ağır pişen kuzu kol; köz sebzelerle lavaş arasında veya Kars gravyeri ve soğan turşusu ile Banliyö’de üretilen brioche ekmekleri arasında karşınıza çıkıyor bu lezzet. Burger ekmekleri gibi, soslardan garnitürlere, menüde görebileceğiniz hemen hemen her şey Banliyö’de hazırlanıyor. Malzemeler ise Anadolu’nun dört bir yanından getiriliyor; nar ekşisi Şanlıurfa’dan, biber salçası Gaziantep’ten, tereyağı Kars’tan, zeytinyağı Ayvalık’tan…

4. Levent metro durağına yakınlığı sebebiyle gayet merkezi bir konumda Banliyö; ekmek kıvamında bir çeşit mücver olan öcce ve portakallı fava gibi meze seçenekleri tam eve götürmelik. Taze çekilen ve Burundi’den gelen kahvesinin de nefis olduğuna dair duyumlar aldık, bundan sonra sabah vakti yolumuz 4. Levent’e düştüğünde uğrayacağımız ilk adres belli.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Akçam Caddesi 3/E, 4. Levent
İstanbul

Nearby Restoranlar