Barba Meyhane

Restoranlar Nişantaşı

Time Out diyor ki

Nişantaşı Süleyman Nazif sokakta Sezen Aksu’nun oğlu Mithan Can’nın doğumuna şahit olan eski evindeki Barba Meyhane, yanında bulunan otoparkı ve açık alanıyla Nişantaşı sıkışıklığını dert etmeyeceğiniz bir yer. Semtin en büyük eksiği olan balık restoranı ise Barba Meyhane ile tamamlanıyor.  Taze balıkları Ege usulü ile pişiren usta aşçıları, her hafta değişen mezeleri ve menüsü ile İstanbul’da yüzyıllardır bir arada olan kültürlerin masada geçiş töreni gibi serilmesine ön ayak oluyor. Ermeni mezesi topikten Rum mezesi sahanaki’ye farklı mezeler ile tanışmak isteyenler için burası bire bir. Buraya gelenlerin, şefin özel mezesi tereyağlı yaprak ciğeri ve Ege usulü sütte balığını tatmalarını öneriyoruz.

Rakının limonata bardaklarıyla değil, oya işlemeli zarflı küçük kadehlerle sunulduğu Barba Meyhane’de mezeler, balıklara yer kalsın diye tadımlık servislerle sofradaki yerini alıyor. Balık konusunda da iddialı olan Barba, ille et yemek istiyorum diyenlere bonfile, köfte ve tavuk gibi farklı alternatifler de sunabiliyor.
Mekanın canlı müzik grubu akordeon ve keman eşliğinde Türkçe, Rumca, İbranice, Ermenice şarkılar çalıyor. Akustik ses düzeni ile sohbeti koyulaştıranların da muhabbeti yüksek volume nedeniyle bölünmüyor.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Valikonağı Caddesi Süleyman Nazif Sokak 3/2, Nişantaşı
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-01.00 arası açık.