Bebek Kasap & Steakhouse

Restoranlar Bebek
Bebek Kasap

Time Out diyor ki

Mekân 33 yıldır Bebek’te hizmet veren Bebek Kasabı ve Beşiktaş’taki Burger Joint’in (Time Out İstanbul olarak bizden iyi puan almıştı) ortaklaşa hayata geçirdiği bir proje. Bebek Steakhouse ve Burger Joint markalarının Genel Müdürü Barış Çimen şehrin en iyi hamburgerini yapmak için zaten etlerini Bebek Kasabı’ndan aldıklarını ve bu lezzetli etleri bizzat kasabın içinde pişirme fikriyle yola çıktıklarını söylüyor. 

Germenci Sokak’ta hem kasap hem de restoran olarak işletilen mekân Amerika’nın büyük şehirlerinde sıklıkla rastlanan türden et restoranlarını anımsatıyor. İç dekorasyonu gösterişten uzak ve samimi. Zaten mekânın amacı da size ustaca hazırlanmış etler ve iyi servisle hitap edebilmek. Etler, Trakya ve Kuzey Ege bölgelerinde mekân için özel yetiştirilen ve kesimine özen gösterilen hayvanlardan geliyor.

Filet mignon, lokum, kuzu pirzola, dana pirzola, şaşlık, kasap köfte, sucuk ya da hamburger olarak etin her türünü tatmak mümkün Bebek Kasap & Steakhouse’da. Et dolabından seçtiğiniz bir eti yaptırabileceğiniz gibi menüden de sipariş verebilirsiniz.

 

Mekânı diğer et restoranlarından ayıran bir özelliği de etleri sos içinde bırakmamaları. Zeytinyağı ve biberiyeye bulanan antrikot ve şaşlık dışındaki tüm etler en çıplak halleriyle pişiriliyor. Bebek Kasabı’nın vazgeçilmez ürünlerinden kasap köftesi ve İnegöl köftesi Bebek Kasap & Steakhouse’da öne çıkan lezzetleri arasında. Bebek Şenliği’ne gidenler bu köftelerin namını bilir, 4500 porsiyon satılmış festival süresince. Vedat Milor’dan övgü alan burgerlerin sırrını da verelim; kıyma harcının içine 30 gün bekletilmiş antrikot katılıyor.  

Mekânda tadına baktığımız antrikot, hem etin marinesi hem de pişirilme şekliyle tam kıvamında, pamuk gibiydi. Altı ahşap üstü demirden (sıcak kalması için) bir tabla üstünde patates tava ve karışık sebze eşliğinde servis ediliyor.

Mekânın personelinin son derece ilgili ve sıcakkanlı olduğunu belirtelim. Et konusunda sizi iyi bilgilendirdikleri gibi mekândan memnun ayrılmanız için ellerinden geleni yapıyorlar. Bebek Kasap & Steakhouse’un müdavimleri arasında iş adamları, Boğaz çevresinde yaşayanlar ve Bebek’ten çıkmayan ünlü isimler de var. Et fiyatları 35-60 TL arasında, burgerler ise 17 TL.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Cevdet Paşa Caddesi Germencik Sokak 232/2
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 10.00-22.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler