Bebek Meyhane

Restoranlar Bebek
Bebek Meyhane

Time Out diyor ki

Küçük Bebek'in uzun süre kaldıramadığı bir mekân var, en son Posh idi. O da buraya gereken ilgiyi sağlayamadı ve kısa süre içinde 'dönüştü'. Dönüştü diyoruz çünkü yine aynı işletme, aynı personel ve dekorasyona sahip ama bir gecede masalara beyaz örtüler serildi, tabela ve menü değişti. Böylece Bebek Meyhane doğdu. Bebek'in kafesi, restoranı, balıkçısı, kahvesi boldu ama meyhanesi yoktu -hâlâ bir kebapçısı yok, ilgili girişimcilere duyurulur.
Her şeyden önce semte yakışır şıklıkta bir yer. Bej ve krem rengiyle açık renk ahşap malzemelerin kullanıldığı dekorasyon son derece ferah bir atmosfer yaratıyor. İki kat, bir avlu, bir de sokağa bakan açık bölümü var. Kalabalık gruplar için ideal çünkü bolca yer var, masaları birleştirip upuzun bir rakı masası kurabiliyorsunuz.  Fonda Türk Sanat Müziği çalıyor, canlı müzik ya da fasıl yok. A la carte ya da fiks menü seçeneklerinden birini tercih edebiliyorsunuz. 75 TL’lik fiks menüyü aldığınızda limitsiz yerli içki, 12 çeşit soğuk meze, üç ara sıcak, salata, ortaya paylaşımlık iki ayrı ana yemek ve tatlı servis ediliyor. 30 çeşit mezeyi tepsiden görerek seçiyorsunuz. Haydarisinden patlıcan salatasına aklınıza gelen bütün klasikler mevcut. Zeytinyağlılarda özel Ayvalık'tan getirilen bir yağ kullanılıyor.  İmambayıldının kabaklı versiyonu kabakbayıldıyı özellikle tavsiye ediyoruz. Çeşitler mevsimsel ve günlük bulunan malzemeye göre değişebiliyor. Ara sıcaklar ve ana yemeklerde ise lezzetin sebebi kömür ateşinde pişirilmeleri. 
Daimi diyette olan kadınlara güzel haberi verelim; börekler isterseniz kızartma değil ızgarada yapılıyor.  Ara sıcaklarda şefin spesiyali kimyonlu, tereyağlı yaprak ciğer. Çok yerin yapmaya üşendiğini Bebek Meyhane sağolsun atlamıyor ve ekmekleri kızarmış olarak servis ediyor. Ana yemeklerde közde pişmiş et çeşitleri ve asma yaprağında levrek, sütte balık, hamsi tava başta olmak üzere pek çok balık çeşidi var. Mekânın en büyük eksiği Boğaz semtinde yer alıp da deniz görmemesi. Kadehinizi karşı sahile değil, en fazla karşı kaldırıma kaldırabiliyorsunuz.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Küçük Bebek Caddesi 14, Bebek
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-02.00 arasında açık.