Beeves Grill & Braserrie

Restoranlar Ataşehir
1/5
2/5
3/5
4/5
5/5

Time Out diyor ki

Anadolu’nun, bereketli topraklarından başlayarak sınırları aşan bir lezzet hikayesinin temsilcisi olan Beeves Grill & Braserrie iyi et yemek isteyen herkesi Anadolu yakasının gözde lokasyonları arasında yer alan Ataşehir’e davet ediyor. Özenle hazırlanan lezzetler Şef Sidar Budak’ın hünerli elleri ve özgün reçeteleri ile “Beeves” dünyasında bambaşka tatlara ve yorumlara kavuşuyor!

Et severlerin ve iyi et yemek isteyen herkesin gözde adresleri arasında yer alan Beeves Grill & Brasserie açıldığı günden beri damak tadına özen gösterenlerden tam not almaya devam ediyor.

Şef Sidar Budak’ın önderliğinde hazırlanan Beeves Grill & Brasserie menüsünde, klasikleşmiş lezzetler ve dünya mutfağından tatlar kadar menüde yer alan Dry Aged dinlendirilmiş özel steaklar, Et Sushi, Spesiyal Antrikot gibi mekana özgü spesiyaller de tüm çarpıcılığı ile kendini gösteriyor. Mekanın lezzetinin sırrı ise markanın kendi çiftliklerinde özenle yetiştirdikleri hayvanların etlerinin kullanılmasına dayanıyor. Ayrıca damaklarda unutulmayacak tatlar bırakan bu lezzetler yüzde 100 doğal olmanın yanı sıra şefin ustaca uyguladığı Dry Aged yöntemiyle de özel bir lezzet deneyimi yaşatıyor.

Beeves Grill & Brasserie, gerek ambiyansı gerek dekorasyonu gerek lezzetleriyle hem ideal ve şık iş yemeklerinin adresi, hem sevdiklerinizle bir araya geleceğiniz ayrıcalıklı bir restoran, hem de en keyifli sohbetlere ev sahipliği yapan Grill & Brasserie konseptiyle, her tarza ve ihtiyaca hitap ediyor. Dekorasyondaki dokunuşların ayrıcalıklı şıklığı, sofraya oturduğunuz anda sizi karşılayan, fırından yeni çıkmış çeşitli ekmekler ve birbirinden lezzetli soğuk banmalık başlangıçlar kendini gösteriyor. Açık mutfak tüm şeffaflığı ile tabaklarda yerini alacak lezzetlerin heyecanlı ve keyifli hazırlanışlarını izlemeye olanak veriyor.

Et tutkunlarının bildiği lezzetler için doğru bir adres olan BeevesGrill& Brasserie ayrıca dünyanın en özel eti ile tanışmak isteyenlerin de uğrak noktası. Dana Bacon (Pırlanta) ve Striploin Steak gibi premium steak’ler ve ‘’sous vide’’ yöntemi ile sunulan lezzetler Sidar Şef’e özel pişirme teknikleriyle misafirlere sunuluyor. Dünyanın en özel eti olarak bilinen Kobe ile yarışacak seviyede yüksek mermerimsi yağ dağılımına ve yoğun aromaya sahip olan etler, Beeves Grill & Brasserie’ye ait özel çiftlikte Sidar Şef tarafından yetiştirilen hayvanlardan elde ediliyor. 

Etin bu kısmının hayvandan çıkarılışı bile özel bir ustalık istiyor. İşte, bu noktada Şef Sidar Budak’ın uzmanlığı devreye giriyor. Bu steak’e ‘Pırlanta’ isminin verilme nedenini ve kullandıkları diğer teknikleri başarılı şef şöyle anlatıyor: “Bu parça çok az miktarda ve oldukça hassas bir şekilde çıkartılması gereken bir parça. Dolayısıyla pırlanta buy Dana Bacon için çok uygun bir isim olacaktı. Premium steak’ler daha çok Amerika’da ayrımı yapılabilen lezzetler. Hayvanların beslenme türlerine göre elde edilen yoğun, mermerimsi yapı ve lezzet bu etleri özel kılıyor.”

 

 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Barbaros Mah. Ihlamur Bulvarı Cad. No. 1/A 999 Ağaoğlu My Prestige Ataşehir
İstanbul

İletişim:
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Best selling Time Out Offers