Bej Karaköy

Restoranlar Karaköy
Bej Karaköy

Time Out diyor ki

Fransız Geçidi'nin hemen girişindeki köşede Bej Karaköy. Yarıya kadar tüllü camları, ortada önüne ilişip oturabileceğiniz tezgahıyla açık mutfağı ve hemen önündeki berjerli sohbet köşeleri, masalardaki çiçekleriyle Fransız havalı, sımsıcak bir mekânı var.

Menüsünde günlük çıkan çorba, yemek makarna çeşitlerinin yanı sıra başta Buz müdavimlerinin adını duyduğu anda yemek için koşup geleceği Panzanella olmak üzere salatalar, makarnalar, dürüm, pita ve tost çeşitleriyle sandviçler  var. Tatlılarda ise karamelli kabak tatlısı dışında günlük olarak değişen kek ve pastalar var. Limonlu ve çikolatalı kek favoriler arasında. Günlük yemekleri merak edenler için de bir bilgi ekleyelim. Gittiğimiz gün günün çorbası sebze çorbası ve günün yemeği sebzeli köfteydi. Öğlen menüsünde günün yemeği/makarnası ile salata yer alıyor. Menü fiyatı 20 TL.

 

 Bej Karaköy'ün pazar günleri ise 10.00-16.00 arasında brunch'ı diğer günlerde de 08.00-12.00 arasında kahvaltı servisi var. Yemek yediğiniz masada kullanılan Amerikan servisler Bej Karaköy'ün mekânını paylaştığı Kağıthane'ye ait bir tasarım. Kağıthane gerçek anlamda da Bej Karaköy'ün kardeş dükkânı. Lal Dedeoğlu'nun kardeşine ait bu dükkânda, İstanbul temalı kağıt, takı, mekân aksesuarı ve tekstile yansıtılmış tasarımlar var. Herbirine ayrı bayılsak da'Türk yavrularına mektep defteri' gönlümüzü ayrıca bir fetheden tasarım oldu. Tasarımcıların hepsi Türk tasarımcılara ait ve Türk malından üretiliyor. Emine B. Tusavul ve kadrosu dışında şimdilik Hande Bilten, Zekiye Koçarslan, İrem Çamlıca ve Bedra Melike Akyar'ın tasarımları yer alıyor, bu listeye yeni isimlerin de eklenmesi an meselesi. Tüm bunları niye anlatıyoruz, çünkü dükkândan eli poşetsiz çıkan daha görülmedi.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Kemankeş Caddesi Fransız Geçidi İş merkezi 11A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar 10.00-16.00 arasında, diğer günler 08.00-19.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler