Beyce Sultan

Restoranlar Kadıköy
Beyce Sultan

Time Out diyor ki

Farklı uygarlıklardan türlü mutfakları ağırlayan Anadolu coğrafyasının kimisi unutulmaya yüz tutmuş, kimisi sır olmuş tatlarını menüde görmek sevindirici ve elbette iştah açıcı. Akdeniz, Ege, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Batı Karadeniz yörelerine ait yemek çeşitleri her biri işinin ehli aşçılarca yapılıyor.

Çamlıca'daki mekân aslında hem mevki hem de menü konsepti itibariyle geleneksel. Ama mimarisi oldukça modern. Restoranın içinde altın varak gibi şatafatı çağrıştıran elementlerle toprak renkleriyle beyazın asil sadeliği bir arada kullanılmış. Şaşaa saraylara özgü olması gerektiğini mekân tasarımlarında belli eder ama burada bunaltıcı olarak nitelendirilebilecek hiçbir şey yok. Açılışı 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği yaptı. Zaten restoran sahibi Vahap Tanrıverdi derneğin yönetim kurulu üyelerinden. Beyce Sultan'ın ana yemeklerinde barbeküde pişen çeşitler çoğunlukta. Lahmacun ve pideler de var. Ama sadece etten, tavuktan, kebaptan ibaret bir menü var sanmayın. Aksine Türkiye'nin dört bir yanından türlü otlarla yapılan yemekleri tadabileceğiniz nadir yerlerden Beyce Sultan.
Menüde adına aşina olmadığınız yemeklere rastlayabilirsiniz. Çekinmeden garsonlara danışın. Protein yüklü, sindirim sistemi dostu çorbaların fiyatları 4-6 TL arasında değişiyor. Zeytinyağlı çeşitlerinin fiyat aralığı 2,50-8 TL, salatalar 7 TL. Pek çok şeyin ev yapımı oluşu ve meze seçkisinin zenginliği göz dolduruyor. 16 çeşidiyle tatlı menüsü kendi dalında bir rekora aday. Dadı gözetimindeki özel bakım odası ve çocuk beslenme uzmanlarınca düzenlenen çocuk menüsü çocuklu aileler için büyük rahatlık sağlıyor. Odada Playstation dahi var ki, çocuklardan başka talipleri de olabilir. Ufaklıkların başına bir iş gelir endişesi olmadan uzun bir pazar kahvaltısı için Beyce Sultan'da 10.30-13.30 arasında brunch da var. Ev yapımı reçeller, yöresel bal ve peynirler, sahanda yumurta ve şarküteri çeşitleri bolca. Mekânın 80 kişilik terası ve 140 kişilik ana salonu dışında üç ayrı renkte 40'ar kişilik özel katları var. İş toplantıları ve davetler için teknik ekipmanla donatılmış 12 kişilik VIP salonuna şifreyle giriliyor. Çok havalı, çok!

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Acıbadem Caddesi Erkan Ocaklı Sokak 16, Küçük Çamlıca
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 11.30-00.00 arasında açık.