Bi Nevi Deli Etiler

Restoranlar Etiler
Bi Nevi Deli Etiler

Time Out diyor ki

2014’te Karaköy’de Bi Nevi’nin açılması, kapısından içeri hayvansal gıda girmeyen yerleri popülerleştirme konusunda şehrin ihtiyaç duyduğu bir adım olmuştu.

İstanbul’da köklü vejetaryen ve vegan restoranları bulunsa da otobur beslenme konusunda yenilikçi bir yer hepimize iyi geldi. Bir süredir daha büyük bir imalathane için yer arayan Bi Nevi kurucuları Belkıs Boyacıgiller ve Özge Şen aradıklarını Etiler’de, kebapçılar kolonisinin içindeki bir ara sokakta bulmuşlar. Artık rahat rahat yeni tarifler keşfedebilecekleri geniş bir mutfakları ve bahçesini büyütmeyi düşündükleri bir kafe alanları var.

Bi Nevi Deli’yi bitki bazlı bir mutfak olarak tanımlıyorlar. Vegan veya vejetaryen olmayanları da kucaklamak, kendileri gibi bitkilerin nimetlerinden faydalanan herkesi buluşturmak için böyle bir tanımı uygun görüyorlar. Bu sebeple Bi Nevi Deli başka markaları da ağırlayan bir çatıya dönüşmüş. Belli bir soğuk sıkım meyve suyu markasıyla çalışmak yerine farklı markaları misafir ediyorlar. Güzel Gıda’nın ithal ettiği ham kakao gibi ürünleri de Bi Nevi Deli’den satın alabiliyorsunuz. Kendi mutfaklarından ise her gün farklı farklı çorba, salata, glütensiz tatlı çeşitleri ve daha nicesi çıkıyor. Pancar burger, kinoa burger ve makarna çeşitleri menünün demirbaşları. Özellikle kendi hazırladıkları, yapay yağlar yerine tahin veya avokado gibi malzemeler kullandıkları sosları ve bu soslarla her gün değişen malzemeleri karıştırdıkları günün kâsesi çok rağbet görüyor. 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Dilhayat Sokak 10/1
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazartesi-cumartesi 11.30-19.30 arasında açık.

Nearby Restoranlar