Bilstore Tünel Cafe

Restoranlar Beyoğlu
Bilstore Tünel Cafe

Time Out diyor ki

Bilstore Tünel ünlü markalar, sıradışı koleksiyonlar, sanat tutkunlarının delisi olduğu kitaplar, sınırlı sayıda üretilen tasarımlar ve müze koleksiyonları kadar kafesi ile de iddialı. Hemen girişinde bulunan Bilstore Tünel Cafe sunduğu zengin çeşitteki doğal ve organik ürünler ile Şişhane çevresinde daha açıldığı ilk günde organik bir besin zinciri yarattı. Sunumu ve ortamıyla da basit bir çizgide; minimal takılıyor. Kimi zaman sokağa taşan birkaç masası var. Pantone imzalı bardakları ve sandalyeleriyle çok renkli. Ayaküstü bir sabah kahvaltısı, alışveriş arasında bir kahve molası ya da tatlı aşerme krizine yolda yakalananların her biri için davetkar bir menüleri var.

 

Sütlü, %75 kakaolu bitter, %72 kakaolu ve chili biberli, %80 kakaolu bitter, kakao parçalı beyaz, %60 kakaolu baobab meyveli bitter çeşitleriyle Stella organik çikolatalarını satışa sunuyor Bilstore Tünel Cafe. Organik yeşil ve siyah zeytin ezmesi, serrano acı biber sosu, müsli, organik kuru elma, kayısı, erik ve şeftali ezmesi çeşitleriyle Yakatarla ezmeleri, organik üzüm, nar, karadut, elma ve kavun suları çeşitleri ve organik fındık, Antep fıstığı, kuru dut ve üzüm çeşitleriyle Sade meyve suları ve kuruyemiş çeşitlerini de bulabilmeniz mümkün mekânda. Buna ek olarak Backyard’dan Zeynep Moroğlu’nun nefis atıştırmalıklarından biscotti, kurabiye çeşitleri, kek, pasta ve twist çeşitleri ve Reşitpaşa’nın nefis ekmekçisi Naan’dan mini sandviçler, simit, empenada ve brioche çeşitleri var. İster orada atıştırın, ister paket alın. Tüm bu çeşitlerin yanında espresso, macchiato, latte ve diğer çeşitleriyle kahve ve white, jasmine pearls, earl grey blue flowers, gren carnival, gren cinnamon ve Nepal masala spice çaylarından biri iyi gidiyor.

 

Henüz Bilstore Tünel’i keşfetmediyseniz bir an önce yolunuzu Şişhane’ye düşürün. Alışverişin yanında ayın yeni sergisini mekânda görebilir, Bilstore Tünel Cafe’de organik besin zincirinde yeni bir halka oluşturabilirsiniz.

 

Kahve içtiğiniz Pantone kupanın ya da atıştırmalıklarınızı yediğiniz masada, oturduğunuz sandalyenin rengi çok hoşunuza giderse hemen dükkâna girip alabilme lüksü de cabası!

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Meşrutiyet Caddesi 90, Beyoğlu
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazartesi-salı 11.00-19.00, çarşamba-perşembe 11.00-20.00, cumartesi 11.00-21.00 arasında açık.