Bistro Neka

Restoranlar Şişli
Bistro Neka

Time Out diyor ki

Bistro Neka, öğle vaktinde dolup taşan, çalışanların evi gibi benimsediği restoranlardan biri. Sahibi Kaan Paul Ergiri İngiltere’ye yerleşip uzun yıllar Londra Hilton’da çalışmış ve yiyecek-içecek sektörüyle ilgili pek çok şey öğrenmiş. 2004’te İngiltere’den döndükten sonra Buz Bar’da Lal Dedeoğlu’yla çalışmaya başlamış. HSBC Genel Müdürlük binasında açılan Buz Bar’ın işletmeciliğini yapmış.
Kaan Bey’e Neka’nın anlamını sorduğumuzda gülerek ‘Ne kadar para o kadar köfte’ diyor. Elbette şaka yapıyor. Bistro Neka, kahvaltı servisiyle açıyor kapılarını. Kahvaltı tabağı, omlet ve sahanda yumurta dışında tost çeşitleri de yiyebiliyorsunuz. Öğle yemeği saatleri geldiğinde kapasitesini 120 kişiye çıkaran Bistro Neka’da A la carte menünün yanı sıra çorba, ana yemek, garnitürler ve içecekten oluşan bir degünün menüsü sunuluyor. İşin güzel yanı, günün menüsü her sabah civardaki plaza ve iş yerlerinde çalışanlara e-mail olarak gönderiliyor.
Günlük hazırlanan zeytinyağlılar arasında çalı fasulyesi, mantarlı semizotu, kereviz, yer elması da var. Alakart menüleri ise dünya lezzetleri ağırlıklı. Quessedilla’dan noodle’a, hamburgerden fettucini’ye her kıtadan lezzet bulmak mümkün. Bistro tavuklu sezar salatası söylüyoruz, ‘ismindeki bu bistro ne ola ki?’ diye soruyoruz. Kaan Bey açıklıyor: ‘Sezar salatada tavuk eti büyük parçalar halinde geliyor. Müşterilerimizin bu etleri yemekte zorlandıklarını gözlemledik ve tavuğu daha ince, küçük doğramaya karar verdik.’ Lezzetli salatayı kolayca yerken doğru bir karar verdiklerini anlıyoruz. Aynı durumu tırnak pidelerin üzerine bonfile dilimlerinin serpilmesiyle yapılan süzme yoğurtlu bistro kebabı yerken de tecrübe ediyoruz. Onun da tadı güzel.
Her daim diyette olan plaza çalışanları unutulmamış elbette. Haşlanmış brokoli, sebze tabağı gibi yemekler içeren diyet ve vejetaryen bölümü var menüde. Yoğun bir şekilde paket servis hizmeti veren Bistro Neka, sadece civardaki siparişlere yetişebiliyor. Ama Kaan Bey’in Paul’s Kitchen adıyla yine yoğun bir iş bölgesine ikinci restoranını açma planı var. Hafta sonu kapalı olan Bistro Neka, cumartesi günleri grup rezervasyonu yapılırsa açılabiliyor. Gayrettepe civarında çalışıyorsanız veya oturuyorsanız Bistro Neka’nın yemeklerinin tadına bakmanızı öneririz.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Kasap Sokak 13/B
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi her gün 07.00-19.00 arası açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler