Blush Atiye

Restoranlar Nişantaşı
Blush Atiye

Time Out diyor ki

Friendly warning! We're working hard to be accurate. But these are unusual times, so please check that venues remain open.

Mekânın ön tarafında sobalarla ısıtılan bir terası ve arka tarafta ise soğuk günlerde bile temiz havada oturma imkânı sunan bir bahçesi var. Öne kurulanların manzarası gelen-geçeni ile Atiye Sokak, başlı başına bir eğlence sayılabilir. İç mekânda ise grupların rahatlıkla kurulabileceği masif ağaç masalar var. Blush Atiye’nin üst katı ise gözlerden uzak olmak isteyenler için ideal.
 

Gün boyu bistro olarak hizmet veren Blush Atiye’de akşam saatleri ve hafta sonları müzikle hareketleniyor. Masalardaki kırmızı beyaz kareli örtüler ve menüdeki dana carpaccio, minestrone çorba, taze makarna, risotto ve pizza çeşitleri, size kendinizi bir İtalyan restoranında hissettirse de Blush’ın menüsü ve gönlü hamburger, quesadilla, beğendili köfte, mantar soslu bonfile, thai noodle ya da pazıya sarılı levrek ile dünyaya açılıyor. (Ana yemekler 20-46 TL arasında.)

 

Atiye’de en çok salata ve pizzalar talep görüyor. Bunda paylaşımlık bir salata-bir pizza menüsünün Nişantaşılıların -özellikle de kadın kadına iş çıkışı ya da hafta sonu sohbete gelenler müşterilerde- son dönem âdeti olması elbette etkili. İşletme tarafı ise atıştırmalıklardan tereyağlı çıtır ekmek üzerine konan balık yumurtasından oluşan ‘abudaraho’nun yanı sıra safranlı limonlu risottonun üstünde gelen dana incik yani osso buco konusunda da “Bizden daha iyi yapan yok!” diyecek kadar iddialı.

 

Gün içinde pop, caz türünde müzikler çalınan Blush Atiye’de gece saatleri house ve lounge seanslarla daha hareketli geçiyor. Servis hızlı ve güleryüzlü; iyi yemek üzerine aynı mekânda eğlenceye devam etmek isteyenler için de ideal.


 
Şarküteri mucizeleri
- Prosciutto Crostini 9 TL
- Şarap tabağı 28 TL
- Et tabağı 28 TL
- Pepperoni pizza 30 TL
- Prosciutto pizza 26 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Teşvikiye Caddesi, Atiye Sokak 7/2
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazartesi-perşembe 11.00-23.00; cuma ve cumartesi 11.00-00.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler