Bon Manger

Restoranlar Eyüp
Bon Manger

Time Out diyor ki

Hisar okulları karşısında açılan Bon Manger, Göktürk’te sabah 07.00’de işe gidenlerin, okula çocuklarını bırakacak anne-babaların ve tabii ki çocukların ilk öğünlerini hazır ediyor. Ambalajından üretimine, günlük ve taze üretimleriyle Bon Manger’nin yaratıcıları Beyaz Müzayede’nin yöneticisi Aziz Karadeniz ve yemek sektöründe ilk tecrübesi Bon Manger olan Eti Adato. Poğaçalar, ıspanaklı, mantarlı ve sosisli puf, croissant, kurabiye, kek, beze ve kraker çeşitleri, panini sandviçler ve eski kaşar, beyaz peynir, hellim peynirli, kurutulmuş domates ve kekikli Bon Manger tost ile kahvaltıdaki çeşitlilik iç mekânda hemen kasanın yanındaki dolaplarda dizili bir şekilde iştah kabartıyor. Sabah kahvaltısından sonra ise panini ve kendi ürettikleri üçgen ekmeklerle hazırladıkları sandviçlerin, değişik tatlı çeşitlerinin, zeytinyağlıların tadına bakmak mümkün. Bunların yanı sıra kremalı mantar, brokoli, bezelye, pırasa, havuç ve kabak alternatifleriyle günün çorbası ve domates çorbası var. Tüketilmeye hazır porsiyonlarda sunulan ürünleri paket olarak da almak mümkün ki bu çevrede sabah kahvaltıya gelenlerin adeti mekândan öğle yemekleri için bir salata, sandviç ya da zeytinyağlı kapmak. Paketlerin üzerinde sadece içinde yer alan malzemelerin adı geçiyor; üretim ve son kullanma tarihleri yok. Günlük üretimlerin günlük olarak tüketilmesi tavsiyeleri.
Gelenler çok çeşitliliğin arasında dolapların önünde kararsız dakikalar geçiriyor ama bize göre dolaplar yeterince dolu değil; bir görsel şölen etkisi yaratıyor diyemeyiz. Zeytinyağlı çeşitleri mevsime uygun çıkıyor. Kabak kalye, barbunya, kök ıspanak ve çalı fasulye şu sıralar gittiğinizde bulabileceğiniz çeşitlerden. Her biri 4 TL. Salatalarda ise üç çeşit var; Akdeniz, ton balıklı ve parmesanlı roka salatası. Salataların da fiyatları 7,50-8,50 TL arasında. En çok çeşit sandviçlerde. Wrap, panini, baget ve üçgen ekmek alternatiflerinde favoriler Bon Baguette India (köri tavuklu baget), Bon Manger panini (mozarella ve sebzeli Bon Manger spesiyali), Bon Veggie (sebzeli üçgen sandviç). Üçgen sandviçleri tekli de alabiliyorsunuz. Teklileri 3-4,50 TL, çifti 5-8 TL. Diğer sandviçler de oldukça uygun; fiyatlar 5-8,50 TL arasında.
Bon Manger’nin iç mekânı dış mekânın neredeyse yarısı kadar ama çok daha sıcak ve keyifli. Dış mekânda ister istemez caddeye bir teslimiyet durumu var. İstanbul Caddesi oldukça esintili; geçen arabaların gürültüsü ve görüntüsü de bir o kadar caydırıcı. Renkleri, minimal dekorasyonu, içeride hali hazırda bulunan dergi ve kitapları ile iç mekân çok daha iç açıcı. Bir kahve içmeyi düşünürseniz tatlılardan Bon Patisserie Portofino’nun mutlaka tadına bakmalısınız. Siz kahvenizi yudumlarken çocuklarınız da çocuklar için özel hazırlanan Babycino (sadece süt köpüğü ve karamel/çikolatalı topping ile hazırlanıyor) ve sadece süt ve Lindt çikolata ile hazırladıkları sıcak çikolatalarını hüpletebilirler.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: İstanbul Caddesi Palms Residence M1, Hisar Okulları karşısı, Göktürk
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 07.00-20.00 arasında açık.