Borsa Boğaziçi

Restoranlar Harbiye
5 5 yıldız üzerinden
Borsa Boğaziçi

Time Out diyor ki

5 5 yıldız üzerinden

Tabak dekorasyonlarının dahi iştah kabarttığı lokantanın servisi çok özenli, yemeklerin sunumları ise son derece başarılı.

Bu başarıyı sağlamak için tüm mutfak ve servis ekibi, New York’tan davet edilen ünlü şefler tarafından bir eğitime tabi tutulmuş ve böylece klasik Türk yemekleri, sahip oldukları tat korunarak, batı ölçülerinde estetik bir sunuma kavuşmuş.

Etli yaprak sarma, su böreği, kuzu tandır, keşkek, patlıcan ezme ve çikolatalı sufle, menüden ilk akla gelenler. Borsa steak ise restoranın özel lezzeti. Anadolu’dan kebap ve et çeşitlerinin bulunduğu sultan tepsisi en az iki kişi için ortaya servis ediliyor.

Mimar Nazlı Gönensay’ın dekore ettiği mekân son derece modern ve şık; duvarları ünlü ressamların tablolarından oluşan bir resim koleksiyonu süslüyor.  

Terası ile 250 kişiye (40 kişiye kadar gruplara da hizmet veriliyor) hizmet verebilen restoranın müdavimleri arasında iş adamları, politikacılar, sanatçılar ve yurt dışından gelen ünlü isimler var. Öğle ve akşam servisleri, mekân yoğun olduğunda aralıksız devam ediyor. Rezervasyon yaptırmakta yarar var. Buraya araba ile gelindiği takdirde kongre merkezinin kapalı otoparkı kullanılabilir. Yabancı misafirlerine Türk yemeklerini tattırmak isteyenlerin aklına ilk gelen adreslerden olan Boğaziçi Borsa'yı bugüne dek keşfetmemiş olanlar en kısa zamanda bir fırsat yaratmalı.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Harbiye
İstanbul

İletişim: