Bröd

Restoranlar Topağacı
  • 4 5 yıldız üzerinden
  • 5 5 yıldız üzerinden
(1Kullanıcı görüşü)
6 Beğen
Kaydet
Bröd

MSA ve İngiltere’deki The Bertinet Kitchen’da eğitim almış olan Erman Girgin’in açtığı, ekmek ve sandviç üzerine yoğunlaşan bir fırın Bröd.

Canan Karatay’ın açtığı savaş böyle ekmeklere karşı olamaz. Siz de bu kadar leziz ekmeklerin günah olmadığına inanmak istiyorsanız ve haberiniz yoksa müjdeyi verelim, Bröd’ün ekmekleri gibi ekşi mayalı ekmekler sanayi tipi olanlara göre çok daha az kalorili ve aynı zamanda daha doyurucu. MSA ve İngiltere’deki The Bertinet Kitchen’da eğitim almış olan Erman Girgin’in açtığı, ekmek ve sandviç üzerine yoğunlaşan bir fırın Bröd.

Taze ekmeklerini tane tane satmalarının yanı sıra tost ve sandviç şeklinde de sunuyorlar. Izgara tavuk, humus ve kırmızı soğanlı gibi sandviç çeşitleri ciabatta ekmeğinde geliyor. Bu ekmek gayet güzel olsa da sandviçinizi kabuğu çıtır içi yumuşak ekşi mayalı ekmek dilimleriyle rica etmeniz tavsiye. Ya da Erzincan tulumu, köz biber ve fesleğen yağlı tostları gibi bu ekmeklerin kullanıldığı tost çeşitlerini deneyin. Ekmek arası seçenekler ekşi mayanın doyuruculuğu sayesinde bir öğle yemeği için gayet yeterli. Yulaflı yaban mersinli kurabiye, çikolatalı tart gibi tatlı seçeneklerinin de hamur işini iyi bilen birinin elinden çıktığı besbelli. Nişantaşı civarında yaşayanlar veya çalışanlar Bröd gibi bir fırın yakınlarında açıldığı, ekmeklerini taze taze eve götürebildikleri için çok şanslı. Bir adet ekmeğe 9 TL vermeyi abes bulabilirsiniz, ama nefis ve sağlıklı ekmekler tüketim alışkanlıklarınızı değiştirebilir (dört kişilik bir evde bir öğünü domates, peynir ve yarım Bröd ekmeğiyle çok mutlu bir şekilde atlatan tecrübe konuşuyor). Ekmekleri bir-iki gün içinde bitiremeyecekseniz dilimletmeyin, böylece daha uzun süre taze kalabilir. 

Yayınlandı:

Mekan adı: Bröd
İletişim:
Adres: Hacı Emin Efendi Sokak 75/2
İstanbul

Çalışma saatleri: Pazartesi-cumartesi 08.30-19.30 arasında açık

You may be interested in:

Average User Rating

5 / 5

Rating Breakdown

  • 5 star:1
  • 4 star:0
  • 3 star:0
  • 2 star:0
  • 1 star:0
LiveReviews|1
1 person listening

Her gun degisik bir deneyimleme...oldukca disiplinli ve musteriyi ciddiye alan yardimci olmak icin gereken butun cabayi gosteren o dediginiz ūcreti hakeden simsicak harika bir yer...tipki ekmek sicakligi...Iyi ki varsiniz. Hep olun! Sevgiler