Bröd

Restoranlar Topağacı
Eleştirmenin seçimi
4 5 yıldız üzerinden
Bröd

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

MSA ve İngiltere’deki The Bertinet Kitchen’da eğitim almış olan Erman Girgin’in açtığı, ekmek ve sandviç üzerine yoğunlaşan bir fırın Bröd.

Canan Karatay’ın açtığı savaş böyle ekmeklere karşı olamaz. Siz de bu kadar leziz ekmeklerin günah olmadığına inanmak istiyorsanız ve haberiniz yoksa müjdeyi verelim, Bröd’ün ekmekleri gibi ekşi mayalı ekmekler sanayi tipi olanlara göre çok daha az kalorili ve aynı zamanda daha doyurucu. MSA ve İngiltere’deki The Bertinet Kitchen’da eğitim almış olan Erman Girgin’in açtığı, ekmek ve sandviç üzerine yoğunlaşan bir fırın Bröd.

Taze ekmeklerini tane tane satmalarının yanı sıra tost ve sandviç şeklinde de sunuyorlar. Izgara tavuk, humus ve kırmızı soğanlı gibi sandviç çeşitleri ciabatta ekmeğinde geliyor. Bu ekmek gayet güzel olsa da sandviçinizi kabuğu çıtır içi yumuşak ekşi mayalı ekmek dilimleriyle rica etmeniz tavsiye. Ya da Erzincan tulumu, köz biber ve fesleğen yağlı tostları gibi bu ekmeklerin kullanıldığı tost çeşitlerini deneyin. Ekmek arası seçenekler ekşi mayanın doyuruculuğu sayesinde bir öğle yemeği için gayet yeterli. Yulaflı yaban mersinli kurabiye, çikolatalı tart gibi tatlı seçeneklerinin de hamur işini iyi bilen birinin elinden çıktığı besbelli. Nişantaşı civarında yaşayanlar veya çalışanlar Bröd gibi bir fırın yakınlarında açıldığı, ekmeklerini taze taze eve götürebildikleri için çok şanslı. Bir adet ekmeğe 9 TL vermeyi abes bulabilirsiniz, ama nefis ve sağlıklı ekmekler tüketim alışkanlıklarınızı değiştirebilir (dört kişilik bir evde bir öğünü domates, peynir ve yarım Bröd ekmeğiyle çok mutlu bir şekilde atlatan tecrübe konuşuyor). Ekmekleri bir-iki gün içinde bitiremeyecekseniz dilimletmeyin, böylece daha uzun süre taze kalabilir. 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Hacı Emin Efendi Sokak 75/2
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazartesi-cumartesi 08.30-19.30 arasında açık
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler