Burger Box

Restoranlar Moda
Burger Box

Time Out diyor ki

Fast-food gıdalarının ilk sırasında bulunan hamburger, son yıllarda art arda açılan burger dükkânlarıyla gurme lezzetler arasındaki yerini hızlıca aldı. Uzun yıllar zincir fast food markalarından yemeye alıştığımız hamburgeri ucuz ve kolay bir yiyecek olarak görürken bugün bu markaların hazırladığı burger çeşitleri hamburger lezzetini farklılaştırdı. Etinden kullanılan ekmeğe kadar özel reçetelerle hazırlanan hamburgeri tüketen kitle ise bu sayede genişledi. Şimdi bu markalara bir yenisi daha eklendi. 

 

Moda Caddesi üzerindeki mekân, logosundan dekorasyonunda kullandığı renk ve malzemeye kadar, sade ve şık bir atmosfer sunuyor. Dekorasyonun ana malzemesi olan ahşabın sıcaklığını mekânın her noktasında hissetmek mümkün. Ham ahşaptan hazırlanan masa ve sandalyeler ile aydınlatma aksesuarları bir bütünlük oluşturuyor. Dekorasyondaki en ilgi çekici detay ise kapalı bölümün ortasına yerleştirilen ham paduk ağacından tasarlanmış,doğallığı sansıtan orta masa. Kapalı bölümünün yanı sıra iki bölümden oluşan açık kısmıyla mekân, toplamda 60 kişilik kapasiteye sahip.

Burger Box’ın menüsünde 13 çeşit burger yer alıyor. Klasik burgerin yanı sıra sucuk burger, chef’s burger, rokalı burger ve Mexican burger (acılı) ise buraya özel tatların başında bulunuyor.

 

Sucuklu ve Chef’s burgerlerin garnitürü etle beraber hazırlanıyor. Mesela sucuklu burgerde, sucuk ve et bir arada harmanlanıyor. Chef’s Burger ise kızarmış dana bacon, peynir, domates, ızgara soğan, turşu ve yeşillikle sunuluyor. Servis, tabak içinde farklı soslarla yapılıyor. Soslar arasındak en özeli ise patlıcanlı olan beğendili sos... Burger köftesi, 140 ve 200 gram olmak üzere iki seçenekli. Et seçimi ise titizlikle yapılıyor. Etler, Çanakkale ve Balıkesir bölgesinden geliyor. Et, farklı tekniklerle Burger Box’ın bünyesinde işlenirken kesinlikle dondurulmuyor. Katkı maddesi ise kullanılmıyor.

Köftesi kadar burger ekmeğinin de lezzetli olduğunu söylemek gerek. Çünkü ekmek, özel bir reçeteyle hazırlanıyor. Hazırlanırken az miktarda maya kullanılıyor ve daha çok sütle mayalandırılıyor.

 

Burger Box’ın menüsünde burger çeşitlerinin yanı sıra özel tortilla ekmeğiyle hazırlanan wrap burger, salata, makarna, sandviç ve ızgara çeşitleri de yer alıyor. Salatalarda Caesar, Akdeniz ve tavuklu seçeneklerinin yanında falafel salata mutlaka tadılacaklar arasında. Izgara seçenekler arasındaki bonfile ise lezzetli et yemek isteyenlerin damaklarına direk hitap ediyor. Sos çeşitleri, hellim peyniri, patates ve soğan halkaları ise menüdeki Yan’cı Lezzetleri oluşturuyor. Yemeğinizi tatlı bir finalle sonlandırmak isterseniz de dondurma ve şurupla yapılan milkshake’lerden birini seçebilirsiniz. Milkshake’ler vanilya, çikolata, çilek ve limonlu olarak hazırlanıyor.

 

Öğlen ve akşam öğünlerinin yanı sıra sunduğu kahvaltı menüsüyle de özellikle hafta sonu sabahlarına keyif katıyor. Kahvaltıyı az ve öz geçirmek isteyenlere sade bir tabak hazırlanırken mükellef bir kahvaltıya hayır demeyenler ise menüden Bolbol Tabak seçeneğine yönelebilir. Domates, salatalık, peynir ve zeytin çeşitleri, bal, tereyağı, dana bacon ve Nutella tabağın olmazsa olmazlarını oluşturuyor. 

 

Menüden

Classic Box Burger 12 TL (140gr.) - 17 TL (200 gr.)

Chef’s Burger 15 TL (140gr.) - 20 TL (200 gr.)

Rokalı burger 14 TL (140gr.)

Parmak patates 4 TL

Izgara bonfile 23 TL

Bolbol tabak (kahvaltı) 17 TL

Milkshake 7 TL

   

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Moda Caddesi 145/B
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi 11.00-23.00; hafta sonu 10.00-23.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler