Burger Project

  • Restoranlar
  • Sarıyer
Reklâm

Time Out diyor ki

Ekmeği
Patates oranı fazla, tam bir ‘burger bun’ yani harbi bir burger ekmeği. Burger Project için özel olarak üretiliyor, sosu fazla çekmiyor, yerken parçalanıp sizi köfteyle başbaşa bırakmıyor. Yumuşak ve hafif şekerli bu burger ekmeğinin kepeklisi de var; ama diyette değilseniz beyazından şaşmayın.

Köftesi
Düve kaburgadan çekilen kıymanın içine tuz ve karabiberin yanı sıra çok az da krema katılıyor; böylece köftenin yağlı kalması sağlanıyor. Şefin tavsiyesine uyun ve az ya da az-orta pişmiş olarak sipariş edin; nitekim burger köftesi ortası hafif kırmızı kalacak şekilde piştiği sürece her zaman daha leziz oluyor.

Olayı
Yemek programlarından tanıyor olabileceğiniz Yağız İzgül’ün ortakları Ceylin Atay, Selim Onan ve Bahadır Gürcüer ile beraber yarattığı bir burger üssü burası. Armutlu biraz sapa bir yer gibi gözükse de aslında Etiler tarafına da, Baltalimanı taraflarındaki sahil şeridine de yakın. Kutu tasarımlarından, gevrek kalacak patates seçimlerine kadar paket servis üzerine kafa patlatan böyle bir yer için gayet uygun.

Menüsü
Kafa karıştırmayan, soslarla boğulmamış, az ve öz seçenekler var. Dikizlemekte olduğunuz Project Turco’da 130 gr’lık köfte, pastırma, acı sos ve taze kaşar içeriyor. Klasik hamburger ve cheeseburger’lerinin yanı sıra rokfor ve mantarlı Project Rokfor & Funghi ya da acı chimichurri soslu Project Argentina gibi seçenekler de var. Kararsızsanız sizi cheeseburger, Argentina ve Rokfor & Funghi’den oluşan üçlü mini burger paklar. 

Tavuklusu
Bir burgerciye gidip tavuklu burger yeme konusunda nasıl hissedersiniz bilmiyoruz ama Burger Project’in konsepti ve menüsünde katkısı büyük olan Ceylin Atay aklınızı çelmeye gönüllü. 100 gr didiklenmiş barbekü soslu tavuk eti ve coleslaw’lı The Gıdak ile diyet kardeşi light coleslaw ve kepek ekmekli The Fit Gıdak göz ardı edilemeyecek lezzette. 

Ayrıntılar

Adres:
Bilgi Sokak 30/D
İstanbul
Çalışma saatleri:
Her gün 11.30-22.00 arasında açık.
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler