Cajun Cafe& Brasserie

Restoranlar Cihangir
Cajun Cafe& Brasserie

Time Out diyor ki

Önünden geçerken gözünüze takılan rengârenk macaron’lar, cupcake’ler, günlük pasta ve kurabiye çeşitleri içeri girmeye ikna ediyor insanı. Davetkâr, sıcak bir dekorasyonu var. Farklı oturma gruplarından favorimiz giriş katındaki ve üst kattaki sokak manzaralı masaları. Akşamları ise yüksek tabureli barı arkadaş grupları için iyi bir tercih.

Gündüz kitap okumak, iki dedikodu yapmak, akşamüstü çayı ve bir kahve molası için oldukça uygun. Hava karardıktan sonra akşam yemeği ve gece eğlencesiyle bir anda kılık değiştiriyor Cajun. Cuma-cumartesi 21.00-00.30 arasında canlı Türkçe pop müzik geceleri düzenleniyor. Hava karardıktan sonra bira, şarap dışında sık tüketilen içkiler: Cajun’un kokteyllerinden Up Cajun, Cajun Mojito ve Dream’s. Kokteyller 16-25 TL arasında, Efes 33’lük bira 7 TL, kadeh şaraplar ise 7-12 TL arasında.

 

Cajun’un mutfağından çıkan her yemek doğal malzemelerle, günlük olarak hazırlanıyor. Tazelik testini tatlı çeşitleri ve kahvaltılıklarda uygulayabilirsiniz. 

Bu ayın ikinci haftasında menüsü de yenileniyor. Yeni menüsünde Türk, klasik ve Amerikan kahvaltı tabakları, omletler, çorbalar, focaccio bruschetta, mozzarella şişleri, sebzeli samosa gibi başlangıçlar, şarap yanına eşlikçi peynir kombinasyonları, bira ile iyi giden Cajun atıştırma tabağı, zeytinyağlı ve meze çeşitleri, öğlen için atıştırmalık burritolar, sandviçler, bol malzemeli salatalar, mürekkepli fettucini, el yapımı mantı, sebzeli tavuklu noodle gibi çeştili hamur işleri mevcut. Ana yemekler de üç biber soslu bonfile, zerdeçal soslu piliç tava, kıtır levrek madalyonları, somon turnedo, ızgara kuzu sırtı ve günlük balık çeşidiyle kırmızı, beyaz et ve balık bakımından zengin ve orijinal.

 

Ne yapın edin tatlıyı es geçmeyin Cajun’da. Ya da çevrede olduğunuz bir gün tatlı yemek için uğrayarak telafi edin. Panna cotta’dan moueleux chocolate’a, mango charlotte’tan, güne özel şefin tatlısına çeşit bol. Douwe Egberts marka kahveler de yanlarında iyi gidiyor. Fiyatlar da bölgeye göre oldukça uygun. Cajun’a iki kişi geldiğinizde paylaşmalık bir başlangıç, iki ana yemek ve yemekle birlikte iki kadeh şarap ve son olarak paylaşmalık bir tatlı siparişi verdiğinizde toplamda ortalama 86 TL hesap ödüyorsunuz.

 

Menüden

Türk kahvaltı tabağı 16,90 TL

Cajun atıştırma tabağı 14,90 TL

Körpe kabak salatası (büyük) 8,50 TL

Somon ızgara 22,90 TL

Egeo Sauvignon Blanc (kadeh) 12 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Innpera Sıraselviler Caddesi 15
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi 08.00-00.00, hafta sonu 08.00-02.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler