chopStory

Restoranlar Sarıyer
3 5 yıldız üzerinden
ChopStory

Time Out diyor ki

3 5 yıldız üzerinden

Özel bıçaklar ve kesim tekniği, şef Murat Bozok’un tarifleri ile birleşerek chopStory’i oluşturmuş. Sabit menünün yanında çok çeşitli otlar, peynirler ve el yapımı soslar ile kendi salatanızı da yaratma imkânınız var. Yemeğinizin ince kesim yani ‘chopping’ ile hazırlanışını izlerken bir yandan sebzeleri besin değerlerini kaybettirmeden kesmenin önemini güler yüzlü personelden dinleyebiliyorsunuz. Bu kesim tekniği sayesinde tatlar birbirine tam olarak karışıyor, sağlıklı olması da cabası. 
 

Özellikle iyi yaşamaya ve formunu korumaya odaklanmış müşteriler için; her şeyin taze ve lezzetli olması, kalorilerinin yanında yazması ayrı bir güzellik. Yulaf kepeğinden yapılan krep Dukan diyetçilerini de epey mutlu edecektir. Salata dışında; kahvaltı seçenekleri, sağlıklı dürümler ve tatlılar da mevcut. Çorbaları unsuz, tatlıları şekersiz. Salata ve dürümlerin fiyatları 12,90-19,90 TL arasında değişiyor, çorbalar ise 4,90 TL’den başlıyor. Biz tam tahıllı lavaş, köz patlıcan beğendi, füme peynir ve köfte ihtiva eden Murat Bozok spesiyalini (16,90 TL) denedik ve gerçekten lezzetli bulduk.
 

Laktozsuz, glutensiz, vejetaryen ve vegan seçimlerin olması chopStory’inin en büyük artılarından. Bir an önce yeni şubelerle daha ulaşılabilir olmalarını diliyoruz. Sedef Can

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Eski Büyükdere Caddesi 27, Maslak ve Bulvar 216
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi her gün 07.00-21.00 arasında açık.