Columbus

Restoranlar Fatih
Columbus
1/2
Columbus
2/2

Time Out diyor ki

Dünya genelinde 100’den fazla şubesi olan Columbus Cafe, İstanbul’da en çok turisti görebileceğiniz yerlerden Nuruosmaniye Caddesi’ne yerleşti. Karaköy Limanı’na gelen yolcu gemilerinden inen turistlerin Kapalıçarşı’ya gitmek için kullandığı bu işlek caddede yer alan kahveci, rahat koltuklara yayılıp kahvenizi yudumlamanız için ideal bir mekân.
İstanbul’daki ilk şubesi geçen ay Bahçelievler Metroport Alışveriş Merkezi’nde açılan Columbus Cafe, yönetimi Beyrut’ta bulunan bir Fransız markası. Yaz aylarında sokakta bulunan açık alanın da katılımıyla kapasite 80 kişiye yükseliyor. 32 çeşit sıcak/soğuk kahve seçeneğinin arasında altı adet kahve sadece Columbus Cafe’ye özel. Fransa’daki diğer Columbus Cafe’ler ile aynı menüye sahip olan mekânda aynı zamanda beş çeşit smoothie servisi de yapılıyor. Her gün taze olarak çıkan mini cheese, salami ring, tuna sandwich, best chix, meat time ve col’ca club gibi soğuk sandviçlerin yanı sıra domatesli çörek ve veggie tart da menüde bulunuyor. Orman meyveli ve şam fıstıklı turta, limonlu ve frambuazlı cheesecake, yoğun çikolatalı bir pasta olan devils, brownie, çikolata ve yulaflı cookie, havuçlu kek, muffin, çikolatalı ve peynirli kruvasan ile dondurmayla beraber servis edilen fondant, kafenin tatlı listesinde yer alıyor.
Bunun yanı sıra great deals adlı liste altında oluşturulan ‘good morning’ (çörek ve çay), ‘lunch box’ (salata ve orta boy havuç suyu) ya da ‘nice and easy’ (muffin ve filtre kahve) gibi ekonomik menüler gün içinde ufak atıştırmalar için ideal.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Nurosmaniye Caddesi 69, Eminönü
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 07.00-20.00 arasında açık.