Corinne Brasserie

Restoranlar Galatasaray
Corinne Brasserie

Time Out diyor ki

Friendly warning! We're working hard to be accurate. But these are unusual times, so please check that venues remain open.

Çukurcuma, İstiklal Caddesi ya da Cihangir’in hayhuyundan kaçmak isteyenler için ideal bir bölge haline geldi. Farklı lezzetleri, üst düzey servis anlayışı eşliğinde uygun fiyatlara tatma deneyimi artık bu civarda çok daha sık rastladğımız bir şey oldu. Turnacıbaşı Sokak’ta iki ay önce, ulusal mimarlık akımının öncülerinden Mimar Kemalettin imzasını taşıyan tarihi binada açılan Corinne Hotel’in altındaki Corinne Brasserie de buna iyi bir örnek.

Bina, 3. Vakıf Han olarak 1913 yılında tamamlanmış. 100 yıl sonra ise bir butik otel olarak tekrar hayat bulmuş. Adını ise Mustafa Kemal’in Birinci Dünya Savaşı sırasında mektuplaştığı, Çukurcuma’da yaşamış ve milli mücadeleye destek vermiş opera sanatçısı Madam Corinne’den alıyor.
 

Corinne Brasserie’nin Ayhan Işık Sokak’a bakan cephesinde dışarıda uzanan merdivenlere yerleştirilmiş masalara kurulup antikacılar, eskiciler, sanat galerileri ve çeşit çeşit dükkânların bulunduğu bu renkli ve bohem sokağı tepeden izlemek mümkün. Mekânın içi ise merdivenlere yerleştirilen barı, yüksek tavanlar ve iki cephenin de açık oluşuyla oldukça havadar. Duvardaki orijinal kiremitler ve onlara iliştirilmiş İstanbul’u resmeden modern tablolar iki farklı dönemin uyumunu taşıyor. Dikkatli, güleryüzlü ve eli çabuk personel ile bir otel profesyonelliği hakim aynı zamanda Corinne’de.

 

Menüsü farklı damak zevklerine hitap edecek şekilde uluslararası mutfaklardan seçilmiş yemekleri kapsıyor. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini içine alan geniş menüsü ağırlıklı olarak Akdeniz mutfağı etkisinde. Üç yıl önce İstanbul’a gelen ve daha önce Kuruçeşme’deki Kalabalık isimli mekânı işleten Yunan baş aşçı Stathis Dapiapis ve ekibi bu yeni mekânda farklı lezzetler hazırlıyor. Şimdiden çok sevilen ve bir çeşit beşamel sosla sunulan Yunan usulü musakka bunlardan biri. Ev yapımı makarnalar, sarımsak ve biberiye ile marine edilmiş kuzu pirzola, taze kalamar ızgara, mantar, kekik ve damla sakızla hazırlanan kırmızı biber çorbası da Corinne’in imza yemeklerinden. Bizim tattığımız fesleğen, zencefil ve portakal soslu tavuk ızgara da beğenilenler arasındaymış. Kış aylarına özel bir kokteyl menüsü hazırlayan mekânda sıcak şarap servisi de var.

Corinne Brasserie’nin müşteri kitlesini şimdilik otel misafirleri, bu bölgede yaşayan yabancılar, turistler ve Cihangir halkı oluşturuyor. Ancak sokağın tepesine bir prenses gibi kurulan Corinne yakın zamanda semtin ilgi odağı olacağa benziyor. Yemek menüsündeki fiyatlar 15-35 TL arasında değişiyor.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Turnacıbaşı Caddesi 41
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 07.00-02.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler