Curcuna

Restoranlar Beyoğlu
Curcuna

Time Out diyor ki

KafePi Group marifetlerine bir yenisini ekledi. Şişhane’deki eski Romeo&Juliet’e el atıp bir ay gibi kısa bir sürede Curcuna’ya dönüştürdüler. Mekânı Romeo&Juliet zamanından tanıyanlar iyi bilirler, güzel ve geniş bir bahçesi vardı. Curcuna da bu bahçenin tüm olanaklarından sonuna kadar faydalanmış. İstanbul’da, özellikle de Beyoğlu civarında masa-sandalye hengâmesinin körüklediği açık hava mekânı yoksulluğu için ilaç adeta.  Biri atlıkarınca görünümünde iki kocaman bar, alanın dört bir yanına yayılmış farklı konseptlerde uçuk tasarımlı masalar ile lunapark misali bir yer olmuş Curcuna. Masalardan birinin altında zemini kaplayan bir havuz var ki, iş sonrası topukluları, mokasenleri çıkarıp ayakları soğuk suya daldırmanın hayalini kurduruyor insana. Benzer bir diğer masada oturanlar ayakkabılarını çıkarıp çimene basabiliyorlar.

 

Curcuna’nın menüsünde karmaşa iktidarda, yemekler her telden çalıyor. Bilhassa öyle olmasını istemişler. Günün her saatine uygun bir menü var (kahvaltı menüsüne göz atın deriz) ve mekân açık oldukça mutfak da açık. Her yemek öncesi karpuz-beyaz peynir ikramı oluyor. Atıştırmalıklar Curcuna menüsünün başlıca öğeleri. Bu da doğrudan bir bira alıp bir şeyler atıştırarak öğünü kapatma isteği doğuruyor. Burgerler, salatalar, ana yemekler gibi olmazsa olmaz başlıklar da var menüde. Makarnalardan somon fümeli, votkalı penneyi pek beğeniyoruz. Ardından İstanbul’un sokak lezzetlerine geçiş yapıyoruz. Midye dolma, kokoreç, tavuklu pilav gibi sokak yemeklerini hijyenik koşullarda yiyebiliyorsunuz. Meşhur ıslak hamburger, ıslak çizburger olarak mini ebatlarda, dörtlü sunumla çıkıyor karşınıza. Cin fikirli sunumlar neredeyse her yemeğe, her kokteyle farklı bir karakter kazandırıyor. Midye dolma, sokak satıcılarınınkine benzer minyatür bir tezgâhta, pizzalar kartonun üzerinde geliyor. İsli peynirli köz patlıcanlı, ağızlara layık, risotto tavasıyla önünüze konuluyor. Et şiş istiyorsunuz, bir bakıyorsunuz şişler bir tuzluğun deliklerine takılmış.

 

KafePi’nin kokteyl konusundaki ihtisası Curcuna’da da sürüyor. Cin ve elma şurubuyla hazırlanan Lolipop gözde kokteyllerden. Üzerine kondurulan elmalı lolipop ile o da Curcuna’nın muzipliğinden payına düşeni alıyor. Mavi Akvaryum isimli kokteyl kolektif bir eylemin nesnesi olacak şekilde vazomsu bir kapta, bir sürü pipetle servis ediliyor. Çilekli Ginger Tiny ‘kız içeceği’ tabir edilen bir imaja sahip olsa da çarpması an meselesi.

 

Curcuna gün içinde sessiz sakin, kendi halinde bir mekânken akşamları hareketleniyor. Alternatif, indie-rock miksleri, 1990’ların, 2000’lerin Türkçe pop parçalarına karışıyor. Perşembe, cuma ve cumartesi akşamları DJ performansları oluyor. İlgilisine not; vale ve otopark hizmeti var Curcuna’da.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Evliya Çelebi Mahallesi Refik Saydam Caddesi 15
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi 08.00-03.00, hafta sonu 08.00-04.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler