Dardenia

Restoranlar Sarıyer
Dardenia

Time Out diyor ki

Dardenia, İTÜ Ayazağa metro durağının hemen yanı başında. Balık ekseninde dönen mekânı Omega3 severler derhal keşfetti. Burayı canı gönülden sevmek için gerçek bir balık aşığı olmak gerekiyor. Mekânın en önemli iddiası ürünlerde hiçbir lezzet arttırıcı maddenin kullanılmaması. Bu özellik, Dardenia’nın konseptiyle ve ‘balığa gönlünü kaptırmış’ herkesi yürekten davet edişiyle açıkça bağdaşıyor. Levrek ızgara, mezgit ızgara ve jumbo karides tempura favoriler arasında ilk sırada gelenlerden. Menüdeki her öğe için uyumlu sos seçenekleri de mevcut. İngiltere’nin ‘fish&chips’ kültüründen izler taşıyan menü, balıklı salatalar, sushi ve balık-ekmeklerle çeşitlendirilmiş. Burada bir öğün genellikle atıştırmalıklarla başlıyor ve tadı yerinde bir balık-ekmeğe uzanıyor. Maslak’ta olmanın gazıyla Dardenia öğlen saatlerinde dolup taşıyor. Bölgedeki plazaların nüfusu arasında diyet yapanların çokluğunu tahmin edersiniz. Dardenia onları da üzmüyor, light seçenekler de epey bol. Salata üzeri balıklar, light wrap somon kalori hesabı gözetenler için biçilmiş kaftan.
 

Menüde dikkat çekenlerden biri de Amerikan mutfağının en özel tariflerinden mini midye çorbası yani ‘clam chowder’. Çorbayı tadınca konsepte dair taşlar yerine oturuyor; taze ve hızlı balık-ekmek keyfine varabileceğiniz bir ‘fine fast food’ mekânı Dardenia. Bu algıda suşi menüsünün de payı var. ‘Roll Mix Sushi’nin içinde Karides (Surimi), Rainbow (Surimi)  ve Alaska (Somon) roll’leri bulunuyor. Fiyatı da makul, 16,90TL. Dardenia’nın ekmeklerine de değinmeden geçmek olmaz. Çanakkale’den gelen ekmekler çıtır çıtır oluşunu balık yağında tam kıvamında çevrilmesine borçlu. Suşilerin ve diğer ürünlerin açık mutfakta hazırlanıyor oluşu bir artı puan olarak Dardenia’nın hanesine yazılıyor.

Erenköy’de haftanın her günü balık severlere kapılarını açan mekân, pazar günlerini de mesai kapsamına katarak Maslak’taki misafirleriyle hafta boyunca buluşmaya hazırlanıyor. Yakında Kemerburgaz sakinleri de hızlı ama tadı tuzu yerinde balık yeme şerefine nail olacak.

 

Şubeler:
Erenköy: (216) 369 7152
Buyaka AVM: (216) 290 79 50 - 51
Mecidiyeköy: (212) 213 15 46-47
Göktürk: (212) 500 14 38-43

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Büyükdere Asfaltı Ahi Evran Caddesi 8
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 11.00-21.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler