Dean & Deluca

Restoranlar Şişli
Dean deluca

Time Out diyor ki

1977 Soho doğumlu Dean & Deluca, Amerika’nın ilk meşhur gurme zinciri ve zincirin ilk Avrupa halkası, İstanbul’a nasip oldu. Bilmeyenleri aydınlatmak görevimiz: Dean & Deluca, Amerikalıları balzamik ve sızma zeytinyağıyla tanıştıran yer olarak bilinir. Şarküteriden pastaneye, vitrine sığdırdığı ürünlerle genelde içeri girip bir şey almadan çıkmanın pek mümkün olmadığı bir yer olarak nam salmış, büyümüş ve efsanesi buralara kadar ulaşmış bir yer demek de doğru olur. Özellikle şarküteri meraklıları için İspanya’nın meşhur peyniri Manchego’dan tutun, burnu havada İngiliz Stilton’a kadar çeşit çok. Her bir çeşidi İtalya, İspanya, İngiltere ve Yunanistan’dan resmi olarak ithal ediliyor. Ayrıca bu toprakların da kıymeti bilinmiş. Amerika’dan ve yurt dışından ithal ürünlerin yanı sıra içeride Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden seçilmiş özel ürünler var sizi bekleyen. Eviniz için alabilir ya da hemen oracıkta gözünüze kestirdiklerinizi tadabilirsiniz. Kahvaltı delisiyseniz çırpılmış yumurtanın, kuşkonmazlı ve keçi peynirli gibi birçok alternatifi var Dean & Deluca’nın menüsünde. Türk usulü eggs benedict’lerinin Hollandaise sosu, elbette kendi mutfaklarından çıkma.
 

Restoranda her daim bulabileceğiniz kum midyeli çorba, kıvamıyla ve lezzetiyle övgüyü hak ediyor. “Akşam yemeğim denizden olsun.” derseniz; deniz levreği menünün göz kamaştıran alternatiflerinden (55 TL). Sona sakladığımız ‘ıstakozlu mac’n cheese’ ise şeften aldığımız duyumlara göre henüz açılalı çok olmamasına rağmen menüdeki egemenliğini ilan etmiş. Istakoz ve makarnanın özel peynir sosuyla ortaya çıkan leziz hali bu ilgiyi hak ediyor (42 TL). Servis edilen tatlı ve kahveler tanıdık ve bildik markalardan; tatlılar Dolce ve Sihirli Spatula, kahveler ise Selamlique’dan. Şaraplar ise Mania Gurme’nin yaratıcısı ve ünlü ‘Şarap Doktoru’muz Osman Tokat tarafından özenle seçilmiş. Söz konusu Osman Tokat olunca, -her ay Time Out’taki yazılarından alışkın olmalısınız- Dean &Deluca’da hangi yemekle hangi şarabın içilmesi gerektiği konusunda hali hazırda işleyen bir düzen olmasına şaşmamalı. Eğitimli ekibe danışabilirsiniz.
 

Son olarak bir de uyarı: New York -Soho’daki Dean&Deluca’ya gitmiş olanlardansanız onun hayaliyle çok da beklentinizi artırmayın; buradaki sizi hem boyutu hem de çeşitliliğiyle çok da tatmin etmeyebilir. Zira alan kısıtlığı, alışveriş merkezlerine yerleşen mekânların en mühim problemlerinden.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Kanyon Alışveriş Merkezi Büyükdere Caddesi 185
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 10.00-22.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler