DUKE

Restoranlar Şişli
Duke

Time Out diyor ki

DUKE’ün İngiliz havalı 2200 metrekarelik alanında üç farklı bölüm var: Dining Room, Bar ve Lounge alanı, açık teras ve özel etkinlikler için düşünülmüş Private Dining Room. Su, ateş ve rüzgar öğelerinin öne çıkarıldığı terasının bu yazın uğrak yerlerinden olacağı kesin. Yeşilliklerle kaplı terası tipik bir İngiliz bahçesini andırıyor ve oturma kapasitesiyle de kimseyi yarı yolda bırakmayacağa benziyor. Mecidiyeköy’in en dinamik noktasında olmasına rağmen teras sessiz ve huzurlu.

Conran & Partners tarafından tasarlanan iç mekânında koyu ahşap, füme gri ve pirinç renkleri hakim. Mermer kolonları, tasarım masa ve sandalyeleri, kült tasarım objeleri ile sadece damağa değil göze de hitap ediyor. Lounge alanındaki klasik İngiliz koltukları ve geniş bar sandalyeleriyle gün boyu aradığınız her türlü konforu sunuyor. Dünya mutfağını İngiliz esintisiyle sunan bar ise Hoxton Art Gallery tarafından mum ışığı etkisi yaratması için özel bir ışık tasarımı ile aydınlatılıyor.

Mekânın ana restorana bir galeri ve şarap kavı ile bağlanan iki adet Private Dining Room’u da var. İsteğe göre tek bir salon olarak da kullanılabilen, 100 kişi ağırlama kapasitesine sahip bu alanlar özel davetleriniz için birebir.
 

DUKE’ün menüsü, ünlü Fransız şef Mickael Weiss tarafından tasarlanmış. Klasikleri çağdaş bir yorum ile sunan menü günümüz Londra’sının lezzetlerini ayağınıza getiriyor. Açık mutfağı ile her şeyin gözünüzün önünde olup bittiği mekânın biri restoranda diğeri terasta iki sushi barı; terasında ise mangal kömürü ve odun fırını var. Sashimi çeşitleri, ekmek şefinin DUKE için özel olarak yarattığı binbir çeşit ekmekler, iştah açıcı turtalar, kömür ızgaralar ve ahşap fırın kızartmalar ile DUKE’ün menüsünde yok yok. “İyi yemek şarapsız yenmez.” diyenlerdenseniz her daim hizmetinizdeki sommelier’si yemeğinize uygun şarabı veya şampanyayı sizin için kavdan sunmak için hazır bekliyor.

Mickael Weiss’ın mekân için düşündüğü en alışılmışın dışındaki unsur ise ‘Chef’s Table’. 10 kişilik bu özel bölümde şefle tanışacağınız bir akşam yemeği için istediğiniz menüyü oluşturabilir, kendisiyle gurme sohbetler yapabilirsiniz.
 

Hazırlık sürecinde ne kadar titiz çalışıldığını mekâna daha ilk adımınızı attığınızda hissediyorsunuz. Her bir detayın düşünüldüğü mekânın ekibi de dekorasyonu da kusursuz. Tüm bunlar ‘karşılanabilir stil ve lüks’ diye isimlendirdikleri bir fiyat politikasıyla sunuluyor.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Trump Alışveriş Merkezi Kat 2 Daire 214
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 11.30-01.00 arasında açık. Mutfak hafta içi 23.30, hafta sonu 00.00’a kadar açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler