Efe Balık

Restoranlar Bakırköy
Efe Balık

Time Out diyor ki

Yeşilköy Marina’nın yeni balık restoranı Efe Balık, Doğu ve Ege kültürünü buluşturuyor. Şefleri Cundalı ve Bodrumlu, işletmecileri ise Diyarbakırlı. Ege mutfağı’nın birbirinden değişik deniz ürünlerinden oluşan menüde, sıcak ve soğuk otlu mezeler, balık alternatifleri ve tatlı çeşitleri yer alıyor. Taze malzemelerle servise önem veren işletme, mevsim değişikleri ile menüyü sürekli yeniliyor.

Efe Balık’ta mezede çeşit çok. Kabak çiçeği dolması, kurutma patlıcandan çömlekte balık dolması, köpoğlu ve topik gibi tatlar ve nadir bulunan leziz otlardan hardal otu, ebegümeci, civez, turp otu ve radika gibi çeşitler var. Ara sıcaklarda laos lokumu, güveçte fırfır karides, fırında şarap soslu ahtapot, pazılı levrek sarması ve paella de denemeye değer.  Egeli şeflere özel soslar ve pişirme teknikleri ile hazırlanan balık kavurma ve paneler, tuzda balık, fırında kalkan tandır iştah kabartıyor. Tatlı olarak sufle, çikolatalı şekerpare ve tahinli kabak tatlısı gibi çeşitler var.

Efe Balık’ın dekorasyonu, manzarası ve mutfağı ile eşleşiyor. Oldukça ilginç duvar kağıtları, midye kabuklu zemin döşemesi ve gemici aksesuarları ile her ayrıntı denizi çağrıştırıyor. Ege’ye bir akşamlık yolculuk için Efe Balık’a uğrayabilirsiniz.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Yeşilköy Mahallesi Rıhtım Caddesi 20/B
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-01.00 arasında açık.