Egg&Burger

Restoranlar Nişantaşı

Time Out diyor ki

Ufacık mekânı tam da gözünüzün önünde diner dendiği zaman canlanacak cinsten dekore edilmiş. Kırmızı, siyah ve beyaz ağırlıklı dekorasyonda, bar tabureleri ve yüksek oturmalı masalar var. Duvar dibinde boydan boya açık mutfak ve önünde de oturmalık bir alan var.  Ayrıca sokak içinde dış mekânı da bulunuyor, tiryakiler burada da rahat.

Mekânın adından da anlaşılacağı gibi uzmanlık alanları yumurta ve burger. Burger her yerde var, binbir çeşidi var deyip de burun kıvırmayın Egg&Burger’e. Köftesinden tutun sosuna her şeyiyle kendileri hazırlıyor hiçbir dondurulmuş, hazır ürün kullanmıyorlar. Sepet içinnde patates havuzu içinde gelen burgerler leziz. 180 gram ete Egg&Burger’e özel ince kıyılmış kızartılmış patates eşlik ediyor. Burgerler hazır soslarından değil ev yapımı ek malzemelerden tadını alıyor. Burgerlerden önerimiz, özel yumurtalı ekmek arasında 180 gram  ev yapımı burger eti, iki cheddar, taze kaşar, kızarmış yumurta, Egg&Burger fries, soğan halkası ve özel soslu Egg&Burger. Burgerler çok büyük gelebilir size. Özellikle çıtı pıtı Nişantaşı kadınları için fazlasıyla büyük bu burgerler. Mekân sahipleri eleştiriye çok önem veriyorlar, söylenenleri mutlaka dikkate alıyorlar. Son zamanlarda bu burgerlerin büyüklüğü gündeme gelmiş, hemen hazırlıklara başlamışlar. Tam doyumluk küçük burgerler de yoldaymış. Menüde yer alan veggie burger de vejetaryenler tarafından tam not almış ama burgerlerde tek seçeneğin bu olması can sıkmış. Şimdi onlara alternatif yaratacak yeni lezzetler üzerinde çalışıyorlar.

Yumurtacılar için de seçenek çok. Hem de akşama kadar saat kaçta uyanırsanız uyanın yumurtanız burada hazır. Patates röşti üzerine yumurta, eggs benedict, egg pizza ya da bildiğiniz usül sahanada yumurta, ek malzeme olarak seçleneklerden bacon ile de iyi gider. Bacon’ın hem dana hem de domuz çeşidi var. Menüde ayrıca belirtilmemiş ama siz bacon içeren bir servis sipariş ettiğinizde size dana mı domuz mu diye soruluyor, menüde yazmasını yeğlerdik. Menüde yumurta ve burgerden başka sandviç, salata ve makarnalar var. Başlangıçlarda da alternatif çok. Burger öncesi mutlaka bir başlangıç almanızı öneririz. Burası bir fast-food restoran değil, yemeklerinizin hazırlanması için bir süreye ihtiyaç var. Başlangıçlardan sosispatto’yu deneyebilirsiniz. Küp patateslerle sarılı dana/bratwürst sosis kızartma, özel sosuyla servis ediliyor. Mekânda burgerleri mideye indirirken tatlıya yer bırakmayı da aklınızdan çıkarmamayı öneririz.

Menüden:                             
Eggs benedict 8 TL
Burger Salad 15 TL
Egg & Spagetti 12 TL
Burgerler 13-25 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Ahmet Fetgari Sokak, 38A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 08.00-22.00 arasında açık.