Elio

Restoranlar Nişantaşı
Elio

Time Out diyor ki

Atiye Sokak trafiğe kapandığından beri canlılığı hiç sönmüyor, küçük bir Asmalımescit olma yolunda hızla ilerliyor. Sokaktaki yeni mekânlardan biri de İtalyan ağırlıklı Akdeniz yemekleri sunan Elio. Quick China’nın bitişiğinde, Zazie’nin yerine açılan mekân için selefinde olduğu gibi komik ve sevimli bir logo yaratılmış: Şef Elio isimli bir İtalyan çizgi karakteri. İç ve dış mekânlarda toplam 150 kişilik kapasiteli.

Elio, üç kattan oluşuyor. Alışveriş sonrası veya iş çıkışı giriş katındaki bahçede oturup içkinizi yudumlarken Atiye Sokak piyasasını takip etmeniz mümkün. Arka taraftaki bahçede yer alan barı ise daha mahrem alanları tercih edenlere göre. Alt kattaki büyük, ahşap masalar özellikle grup halinde gelenler ve organizasyonu olanlar için ideal.

Elio, öğle saatlerinde bistro olarak hizmet veriyor, akşam yemeklerinde ise beyaz örtülü şık bir fine dining restorana dönüşüyor. Öğle menüsünde paninilerin yanı sıra pesto soslu hamburger gibi değişik damak zevklerine hitap eden yemekler ve sağlıklı beslenmeyi tercih edenlere yönelik hafif salata çeşitleri bulmak mümkün. İşletme ortaklarından Aydın Samanlı restoranın konsepti İtalyan olsa da menünün Türk damak tadına uygun bir şekilde oluşturulduğunu söylüyor.

Antipastilerden ahtapot carpaccio bir harika. İtalyan restoranlarının genellikle menülerinde bulundurduğu, fazla zahmet gerektirmeyen carpaccio’lar -yakında geleceğini umduğumuz- sıcak yaz günleri için ideal bir atıştırmalık. Patlıcan, fesleğen, domates sos, pecorino ve parmesanla yapılan melanzana’nın, karidesli kabaklı risotto’nun ve portakallı levrek tartarın lezzeti yerinde. Ama ana yemeklerden osso buco, yani safranlı risotto üzerinde sunulan dana inciği tek geçiyoruz. Elbette pizzalar Akdeniz mutfağından oluşan menünün olmazsa olmazları; hatta sadece pizza için geçerli olmak üzere evlere servis hizmeti de sunuyorlar. Dağıtım ağı Nişantaşı, Şişli, Maçka ve Taksim gibi yakın bölge ile sınırlı. Bu arada Sedef Adası müdavimlerine de müjdeyi verelim: Elio Sedef de bu ay hizmete giriyor; önümüzdeki ay bu sayfalarda bulabilirsiniz. Prosecco ve balkabağı püresiyle yapılan pumpkin bellini ise Elio’ya özel bir kokteyl. Tatmanızı tavsiye ederiz.
 

Menüden
Tartara di Manzo 20 TL
Melanzana 16 TL
Carpaccio di Polipo 22 TL
Osso Buco 42 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Atiye Sokak 7
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 11.00-02.00 arasında açık.