Emporio Armani Caffe

Restoranlar Suadiye
Armani

Time Out diyor ki

Anadolu Yakası’nda oturanlar bilir. Yıllardır en iyi mekânlar hep -önce- Avrupa Yakası’nda açılır ve birçok Anadolulu bu yüzden hafta sonları ve yemek programları için hiç düşünmeden Avrupa’ya taşınır. Bu denklem henüz bozulmamış olsa da Anadolu Yakası’na açılan mekân haberleri gösteriyor ki ikinci şube de olsa bir eğilim var Asya’ya. İstinye Park’taki Emporio Armani Restaurant’ın Suadiye’ye açtığı Armani Caffe de böyle. Açılışı ile Anadolu Yakası’nda oturanları sevdindirdiğinden emin olduğumuz bu şube en çok Bağdat Caddesi sakinlerini memnun ediyor. Zengin alternatiflere sahipmiş gibi görünse de aslında kısırdır Bağdat Caddesi. Birbirine benzer konseptte mekân çoktur. Armani Caffe’nin genelden sıyrıldığı ve Bağdat Caddesi’nde İtalyan rüzgârları estirmeye başladığı su götürmez bir gerçek. Seçici, iyi servis-lezzetli yemeğin hakkını vermeye hazır ve tanıdık simaları görmeye hevesli ve 30 yaş üzerine hitap eden bir yer. Biraz ağır başlı ve ne istediğini bilen...

 

Kendisine Suadiye’nin köşelerinden birini kapan Armani, aynı zamanda tam bir yaz mekânı. Henüz havalar soğuk olmasına rağmen güneş mekândan yüzünü hiç esirgemiyor. Bol ışık alan iç mekân, dışarısı kadar ferah. Armani’nin dekorasyonu İtalya’da kullanılan malzeme ve renklere sadık kalınarak tasarlanmış. Bu sadakat sadece dekorasyon için değil menüdeki birçok lezzet için de geçerli. Safranlı risotto ve tiramisuları en meşhurları. Siyah ve grilerin hüküm sürdüğü mekân, “Ben İtalyanım!” diye bağırıyor adeta. Armani’de açılışı kendi ürettikleri ekmekleri Antakya’dan gelme zahterli zeytinyağına banarak yapabilirsiniz. Ekmek tercihiniz foccacio olsun. Ardından parmesan ve buharda pişmiş balzamikli kuşkonmazın bir tadına bakın deriz (35 TL). Çorbadan yana tercihiniz enginar olursa pişman olmazsınız. (16 TL)

 

Dream şeflerinden Mehmet Gök’ün gerçek İtalyan tarifine sadık kalarak hazırladığı safranlı risottonun tadı yerinde. 24 aylık Parmigiano Reggiano ile hazırlanan risotto’nun safranı en kıymetlisinden, İran’dan geliyor (29 TL). Eğer uslanmaz bir ızgaracıysanız sevinin; çünkü burada her şey ızgarada pişiriliyor. Büfelerden fast-food’culara her mekânın menüsüne girmesiyle anonimleşen tiramisunun ise gerçek İtalyan tadını Armani’de alabilirsiniz.

 

Ciddi bir müdavim kitlesi var şimdiden Armani’nin, gidip de yer bulamama ihtimalini ciddiye alın. Tülin Şahin ve eşine sık sık rastlayabilirsiniz mesela mekânda. Armani’nin bu yaz Bağdat Caddesi’nin hip mekânlarından biri olacağı da 2013 kehanetimiz. 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Bağdat Caddesi 469
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 10.00-00.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler