Healthyish Cafe

En İyi Yeni Sağlıklı Beslenme Mekanı Adayları

Yeme-İçme Ödülleri heyecanı başlıyor! 28 Şubat'ta gerçekleşecek ödül töreni öncesi adayları tanıyalım

Reklâm
Bronwyn
 • Restoranlar
 • Topağacı

Hızlı yemeklerin illa sağlıksız olmak zorunda olmadığını kanıtlıyor Bronwyn. Nişantaşı’nda geçen yoğun bir gününüzde bu mekan size ilaç gibi gelecek. Tabii dilerseniz laptop’ınızı alıp burada çalışmanız da mümkün. Risotto, Kayseri mantısı, fettuccine alfredo gibi tanıdık lezzetlerin en sağlıklı hallerini denemek için en kısa zamanda Bronwyn’e yolunuzu düşürün. Mekanın minimalist tasarımlı, sarmaşıklarla kaplı yemyeşil bahçesin de bayılacaksınız.

Yeşil No. 11
 • Restoranlar
 • Teşvikiye

Kısa bir süre önce Kanyon’da şube açan Yeşil No. 11, sağlıklı lezzetlerini bir seneyi aşkın bir süredir Teşvikiye’deki ufak mekanında servis ediyordu. Kanyon şubesi, civarda çalışanlara öğle yemekleri için iyi bir alternatif sunuyor. Mekanın en büyük özelliği menüde yer alan malzemelerle hayallerinizdeki salatayı hazırlatabilmeniz. Smoothie bowl çeşitleri de gayet doyurucu. Yeşil No. 11 ekibinin amacı sağlıklı beslenmeyi çekici bir hale getirmek. Bu konuda hayli başarılı oldukları da su götürmez. Diğer şube bilgileri: www.yesilno11.com

Reklâm
 • Restoranlar
 • Kuruçeşme

2018’in popüler sağlıklı beslenme adreslerinden biri olan Gabfoods’un kurucusu İspanyol Gabriela Palatchi Elhadef.  Kuruçeşme’deki Gabfoods, hem konumu ve mekan tasarımı, hem de müthiş bir titizlikle hazırlanmış, sağlık fışkıran menüsüyle kısa sürede dikkat çekmeyi başardı. Menünün en iddialı seçeneklerinden biri, tatlı patates waffle ile sunulan Kore usulü organik kaburga. Nefis bowl seçeneklerini denemeyi de ihmal etmeyin.

Healin Foods
 • Restoranlar
 • Nişantaşı

‘Doğal, taze ve temiz yemek’ sloganının hakkını veren Healin Foods’ta işlenmiş şeker, işlenmiş un, beyazlatılmış tuz, mısır şurubu, yapay renklendirici, katkı maddeleri, MSG, trans yağlar, tarım ilaçları ya da GDO’lu ürünler yok. Yemeklerini sertifikalı ve organik tarım ürünleriyle hazırlıyorlar. Ağır ateşte pişmiş dana kolu Healin gulaş, mekana has lezzetlerden biri. Mutlaka deneyin.

Reklâm
Po Juicery
 • Restoranlar
 • Moda

Po Juicery’nin adına aldanmayın. Burada taze meyve sularından fazlası var. Salataları ve bruschetta’ları enfes. Ürünlerine koydukları yaratıcı isimlerle de bizi tavladılar. Mesela ıspanak, roka, ceviz, salatalık, nar, keten tohumu, avokado ve mikro yeşiller ile hazırladıkları salataya ünlü bir oyuncunun ismini vermişler: Eva Green. Mekanın yıldızı ise bravokado. Keçi peynirinin eşlik ettiği bu ekmek üstü lezzete çörek otu çok yakışıyor.

Healthyish Cafe
 • Restoranlar
 • Beşiktaş

Şeyma Subaşı’nın Bebek’te eskiden Happily Ever After’ın bulunduğu yerde açtığı kafe popülaritesini sürdürüyor. Rengarenk şahane dekorasyonu, nefis deniz manzarası ve meşhur sahibesinin yanı sıra sağlıklı menüsüyle de konuşuluyor Healthyish. Bir beslenme uzmanının kontrolünde hazırlanan kafede bowl ve salata çeşitlerinden bal kabaklı turta gibi tatlı seçeneklerine uzanan bir menü sizi bekliyor. Unutmayın, hepsi birbirinden leziz ve sağlıklı.

Tavsiye edilen
  İlginizi çekebilecek diğer içerikler
   Reklâm