Escale

Restoranlar Şişli
Escale

Time Out diyor ki

Friendly warning! We're working hard to be accurate. But these are unusual times, so please check that venues remain open.

Fransızca’da ‘escale’, Türkçe’de durak. Escale, içinde bulunduğu Kanyon’un kimileri için bir durak olmasından ilham almış. 24 saat açık kapılarıyla Levent’in bir ucundan diğerine geçmek isteyenlerin kullanabildiği Kanyon, aynı zamanda bir yemek, alışveriş ve kültür-sanat durağı (tabii gecenin köründe açık bir mekân bulmayı beklemeyin). Kanyon’daki onca yerin arasından Escale’in en büyük yıldız adayı olmasının sebebi arkasındaki isimlerde saklı. Topaz ve Colonie’den tanıdığımız Yücel-Gülin Özalp ikilisi ve Anıl Toroslu yine iş başında; Koray Özgen de tekrar tasarımı üstlenmiş. Eski haliyle tavanları basık bir mekândan harikalar yaratmış; Paşabahçe fabrikasının bir köşesinde bulduğu cam macunuyla hazırladığı küre şeklindeki aydınlatmalar, tavanlarda görebileceğiniz altıgen semboller ve gözler önündeki şarap kavının ahşap fıçılardan hazırlanan duvarı, tasarımın bir geometri dehasının işi olduğunu gösteriyor. Gar kapısı şeklindeki giriş gibi detaylarla da durak konsepti tamamlanmış.

 

Neredeyse içinde iki farklı yer barındırıyor gibi duruyor Escale. Barın bulunduğu giriş kısmı daha hareketli, beyaz örtülü masaların yer aldığı iç kısım ise yiyeceklerinizin fine-dining’in en iyi örnekleri olacağı konusunda ipucu veriyor. Ilık patates püresi ve aromalı bitkilerle servis edilen dana yanağın dışı iyi pişmiş ama içi leziz bir yumuşaklıkta. Başlangıçlar kısmında soğuk kesim etler paylaşmak için iyi bir seçim. Tatlılardan ise beyaz çikolata çorbası denenmeli, çorbadan koyu bir kıvamda, frambuazlı sorbe ve kakao crumble’la süslenen hafif bir tatlı. Bar kısmında ise kokteyllerin Lucca’nın emektar barmeni Cevat Yıldırım’ın elinden çıktığını söylememiz yeter de artar bile.

 

Beyaz örtülü masalarının bulunduğu fine-dining kısmının biraz göz korkuttuğunu söylüyor işletmeci Anıl Toroslu. Ama Escale aslında her alanıyla rahat bir eğlence vadediyor, bunun sebebi de işini zevkle yapan insanlar tarafından yaratılmış olması. Her detayı titizlikle nasıl seçtiklerini anlatırken bile Koray Özgen “Eğleniyoruz işte,” diye özetliyor.  Escale’de durakladığınızda neşelerinden biraz size de bulaşması muhtemel.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Kanyon
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-01.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler