Eyvan & Koza Et Lokantası

Restoranlar Kadıköy
Eyvan Koza Et Lokantası

Time Out diyor ki

Eyvan, Bostancı’daki yerinde 10 yıl boyunca lezzetli lahmacunlarıyla misafirlerini ağırlıyordu. Mekânın sahibi Murat Burtek yepyeni bir et lokantası kurmak isterken yolu Ahmet Faruk Mermer’le kesişiyor. Şu anda mekânın bulunduğu yerde daha önce bulunan Koza isimli lokantanın da isminden esinlenerek Eyvan&Koza Et Lokantası’nı açıyorlar. Ufak bir not; Ahmet Faruk Mermer meşhur Hamdi Restoran’ın kurucusu Hamdi Arpacı’nın yeğeni ve 40 yıldır mesleğe gönül vermiş bir kebapçı.

 

Üç tarafı camekânla çevrili ve üzerindeki raylı tente sistemiyle gökyüzüyle buluşan mekan, toplam 85 kişi kapasiteli.

 

Eyvan&Koza Et Lokantası’nda masanıza öncelikle dumanı tüten lavaşlar, tulum peyniri ve terayağı geliyor. Yeşilliklerin ikramından masa donatılıyor. Gavurdağı salatası, pastırmalı humus, güveçte peynir gibi salata ve mezelerden sonra sıra ara sıcaklarda... Eyvan&Koza’ya özel kaşarlı lahmacun, cevizli lahmacun, fındık lahmacun veya içli köftenin sonrasında kebaplar arasından seçim yapmak pek de kolay değil. Adana kebabı, Urfa kebabı, haşhaş kebabı, fıstıklı kebap, oruk kebabı, Topkapı kebabı, Ali Nazik, beyti, külbastı seçeneklerden bazıları. Tatlı seçeneklerinde künefe ve kadayıf var. Terbiyeli şiş ve sadece Eyvan&Koza’da bulunan etli ve acılı pirinç pilavı olan Urfa Pilavı, Eyvan&Koza Et Lokantası’nın spesiyallerinden. Bunların dışında mevsimlik lezzetler de sunuluyor. Yaz başında erikle yapılan erik kebabı, kış aylarında ise mumbar mutlaka denenmesi gereken tariflerden. Eyvan&Koza Et Lokantası’nın bir diğer özel lezzeti ise küşleme... Az çıkan bir et olduğu için mekâna gitmeden birkaç gün önce rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Bir de gelin kebabı var. Zırh adı verilen büyük bıçaklarla kıyma haline getirilen et, çeşitli baharat ve sebzelerle tatlandırıldıktan sonra bir buçuk metrelik şişlerle kömür ateşinde pişiriliyor. Bolluk, bereket ve paylaşmayı simgeleyen bir-iki metre boyundaki bu kebap, düğün sonrası aile fertlerini aynı masaya topluyor.

 

VIP kebap hizmetine gelelim. Kebapsever konuklarını kendi evlerinde ağırlamak isteyenlere özel bu hizmette lokantadan bir ekip özel ocaklar kurarak kebapların hazırlanmasından servisine her işi üstleniyor. Eyvan&Koza Et Lokantası, kebaplarında Trakya etleri kullanıyor. Tulum peyniri Erzincan’dan, tereyağı ise Trabzon’dan geliyor. Gece 23.00’e kadar Kadıköy, Göztepe ve Küçükyalı arasında paket servis hizmeti de veriliyor.

 

MENÜDEN

Cevizli lahmacun  3.25 TL

Haydari  5.50 TL

Adana kebap 11 TL

Çöp şiş  12 TL

Patlıcanlı kebap 14 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Şemsettin Günaltay Caddesi 51
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-01.00 saatleri arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler