Farfara

Restoranlar Beşiktaş
  • 4 5 yıldız üzerinden
  • 5 5 yıldız üzerinden
(14Kullanıcı görüşü)
28 Beğen
Kaydet
Farfara

Kaytaz böreği, katıklı ekmek, içli köfte... Hataylıysanız bu sözler sizi heyecanlanmıştır. Hepsini ve daha fazlasını hakkıyla servis eden bir yer Farfara. Özyeğin Üniversitesi’nde eğitim veren şef Osman Bahadır’ın açtığı, kafelerde görülen klasik bir menünün Hatay mutfağıyla buluştuğu bir yer Farfara. Hatay lezzetlerinin hepsini tadabilmeniz için içli köfte, kaytaz böreği (kıyma ve salçalı bir börek çeşidi), katıklı ekmek (çökelek ve baharatlı bir çeşit mini pide) ve sekiz adet etli yaprak sarmadan oluşan karışık bir tabak mevcut . Özellikle incecik bir şekilde hazırlanmış sarmalar şahane, Hatay’dan geldiği her halinden belli olan halis muhlis nar ekşisi tadı kendini hissettiriyor. Salata, sandviç ve köfte seçenekleri ile günlük değişen öğle yemekleri de menüde yerini almış, hepsinin işini bilen bir şefin elinden çıktığı belli. İçinde humus ve muhammara bulunan, yanında servis edilen patates cipsi ve ekmeği el yapımı olan Farfara burger Hatay lezzetlerini es geçmenize yol açabilir. İyisi mi tekrar gelin, ikisini de denemiş olun.

Yayınlandı:

Mekan adı: Farfara
Adres: Fuat Sarp Sokak, 2/E
Balmumcu, Beşiktaş
İstanbul

You may be interested in:

Average User Rating

5 / 5

Rating Breakdown

  • 5 star:14
  • 4 star:0
  • 3 star:0
  • 2 star:0
  • 1 star:0
LiveReviews|14
1 person listening

lezzet ve samimiyetin birleştiği harika bir mekan. Farfara Burger' ini muhakkak denemelisiniz!


Hatay lezzetleri için kerteriz noktasıdır. Aynı zamanda modern lezzetler için de mutlaka uğranması gereken mekan.


Istanbulda Hatay yemekleri icin tek adres. Bir Antakyali olarak soyleyebilirim ki Antakyada boyle guzelini bulamiyoruz. Onlarin yani sira Farfara Burger de efsane!!


Hatay'ın yerel lezzetleri, tamamı o yöreden tedarik edilen malzemelerle titizlikle hazırlanıyor. Üzerine de hergün değişen mönüsü, Şef Osman Bahadır'ın dokunuşuyla şenleniyor. Muhammaralı ve humuslu hamburgeri mutlaka denenmeli. Her seferinde sizi şaşırtan bir lezzet bulabileceğiniz sıradışı bir mutfak.


Muhteşem Hatay lezzetleri için en doğru adres 👍🏼 Harika yemekleri ve ilgisiyle mutlaka görülmesi gereken mekan tavsiye ederim


Hatay lezzetlerine Şef Osman Bahadır'ın yorumunun eklenmesiyle ortaya çıkan muhteşem mekan! Ayrıca Farfara Burger'ı mutlaka denemelisiniz.


Hatay'a özgü yemeklerin İstanbul'daki tek adresi... yemekler de kullandıkları yağlar inanılmaz kaliteli tavsiye ederim


Yediğiniz yemeklerin lezzetleri damağınızda kalacak. Sarmasından künefesine kadar her şeyi Hataylı. Tereddüt etmeden gidilecek yerlerden biri.


Hatay lezzetlerinin yani sira ,inanilmaz güzel çorbalari ve anne köftesiyle yapilmis hamburgerini tavsiye ederim.Gunlük cikan sulu yemeklerinin lezzetini de denemenizi tavsiye ederim


İstanbuldayken de Hatayın lezzeti ve samimiyeti. Ağzinıza attığınız her lokmada medeniyetler şehirine biraz da yaklaşın.