Fenix

Restoranlar Etiler
fenix

Time Out diyor ki

1)  Arkasında kimler var?

Fenix, restorancılığı bu şehirde belki de herkesten iyi bilen, Ulus 29’un arkasındaki Metin-Zeynep Fadıllıoğlu çiftinin Bird ve Flamingo gibi mekânlara hayat öpücüğü veren Aliye Turagay ile birlikte hayata geçirdiği bir mekân.

 

2) Ne yenir?

Avrupa’da bir süredir çok ilgi gören Pan-Asian mutfağından (dumpling’ler, çıtır kalamar ve çıtır ördek) lezzetler, Fransız mutfağının deniz mahsulü dendi mi vazgeçilmezleri (istiridye, domates sosunda deniz mahsulleri), kaburga ve enginar salatası ile insanı şaşırtan modern bir mutfak anlayışı hakim Fenix’in sürekli güncellenen menüsüne. Uzun lafın kısası, hem servisi hem de lezzetiyle nefis kotarılmış yemekler tadacaksınız.

 

3) Servis muhteşem!

Çok ilgili ve bilgili servis elemanları çalışıyor Fenix’te. Servis edilen yemeğin malzemesinden pişirilme tekniğine ve bar menüsüne, mekânın tüm detaylarına hakimler. Size isimlerini takdim ediyor ve içeride geçirdiğiniz süre boyunca harika bir Fenix deneyimi yaşamanız için üzerlerine düşen her şeyi eksiksiz yerine getiriyorlar.

 

4)  Göz alıcı dekorasyon, büyülü ortam

Kısa ömürlü GQ Bar döneminde mekânı gördüyseniz sizi yepyeni bir mekânın karşıladığını belirtelim. Giriş kapısından ortamına, her şey baştan yaratılmış. İkinci katın yıkılmasıyla mekâna yüksek tavanlar ve sütunlarla bir derinlik kazandırılmış. Göz alıcı ve sürpriz detayların yer aldığı, ağaçların tropik ve egzotik bir hava kattığı dekorasyonda kolonyal ve fayanslarda Fas’ı anımsatan bir tarz hakim. Tek kelimeyle zevkli!

 

5)  Yedek listeli rezervasyon

Tıklım tıkış barı ve kimi günler -özellikle de cuma ve cumartesi günleri için- bir ay sonrasına yaptırabildiğiniz rezervasyonlar gösteriyor ki geçen sene aynı adreste açılışıyla büyük olay olsa da menüsünden çok kapısına dizilen arabaları ve magazin haberleriyle konuşturan (sadece içerideki dev avizenin maliyetine dair ne çok şey yazılmıştı hatırlarsınız) ve açıldığı süratle kapanan GQ Bar'ın makus talihini Fenix tersine çevirecek. Daha da önemlisi, İstanbul’un uluslararası bir yeme-içme destinasyonu olmasında payı olacağı kesin. Sakin bir yemek için hafta başını tercih edin, geceye aynı mekânda devam etmek istiyorsanız Fenix programları sizin için perşembeden itibaren başlıyor demek.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Nispetiye Caddesi 79
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar-çarşamba 12.00-02.00, perşembe-cumartesi 12.00-04.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler