Ferdilli Gourmet Şarküteri ve Cafe-Restoran

Restoranlar Sarıyer
Gourmet Slow Food

Time Out diyor ki

Kullandığı her malzemenin hakkını veren bir şarküteri/bistro.

Fevzi Erdilli’nin yönetimindeki Ferdilli Gourmet Şarküteri ve Cafe-Restoran fast-food çılgınlığına karşı yemek yemenin hazzını yavaş yavaş yaşatabilmek için slow food akımının izini sürüyor. Yeniköy İskelesinin yanı başında yer alan mekân Boğazı izleyen terası, kapalı yemek salonu, organik ürünleri ve  dünya mutfağına ait ürünlerden oluşan şarküterisi, deniz seviyesinde balık servisiyle her açıdan çekici. Mekânın konsepti, ister alışveriş yap, ister şarküteriden tabağını hazırlatıp yukarı çık ve ye şeklinde tasarlanmış. Sahilden geçerken rahatlıkla görebileceğiniz şekilde konuşlanmış olan Gourmet Slow Food, F. Erdilli Şirketler Grubu’nun yaratıcısı Fevzi Bey’in başı çektiği 80’li yılların Tarabya meyhanelerindeki piyano ekolünün de mirasçısı. Üst katta bulunan beyaz piyano, yetenekli konukları davet ediyor.

Burası kapıdan içeri giren şarküteri meraklılarını derin bir nefes aldırıp ‘Nereden başlasam?’ diye kara kara düşündürüyor. Tam ortada hüküm süren peynir ve et ürünleri bölümü, mekânın kalbi. Cevizli-haşhaşlı-yaban mersinli tulum peyniri, mihaliç, hellim, dil, çeçil, galot, urfa, kaşkaval, tandır, Çerkez ve füme Çerkez peynirleri en fazla tercih edilen peynir çeşitleri arasında.Tatlı severleri mutlu edecek olan reçel seçeneklerinden göze çarpanlar ise ağaç kavunu, patlıcan, turunç, incir, şeker ilavesiz ahududu ve bademli zeytin reçeli.

Klasik ve serpme kahvaltı sunumlarının yanı sıra çiftlik ürünleriyle kendi kahvaltı tabağınızı da oluşturabilirsiniz. Seçenekleriniz sadece kahvaltı ve öğlen yemeği ile sınırlı değil. Çin usulü tatlı-ekşi sos veya İtalyan usulü fesleğenli domates sosu ile hazırlanmış makarnalar seçenekleriniz arasında. Ferdilli Gourmet Şarküteri ve Cafe-Restoranın hemen alt katında bulunan Yalıer Balık Restoran ise balık kokoreç ile kalbinizi fethedebilir. Kalamar, karides ve mevsim balığı ile yapılan balık kokoreçleri, belli ki her aşamasında tadı kontrol edilerek özenle hazırlanmış.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Köybaşı Caddesi 145
İstanbul

İletişim: