Fish...

Restoranlar Bebek
Fish...
1/2
Fish...
2/2

Time Out diyor ki

Bebek’te yer mi kaldı diye düşünüyorsanız aydınlatalım; burası daha evvel New Yorker, Shine, Cle gibi işletmelere mesken olmuş, Susam Büfe’nin bulunduğu binanın son katı. Mekânın bir katı camekân, üst katta ise geniş bir terası var. Geleneksel ‘rakı-balık’ alışkanlıklarını sürdürebileceğiniz leziz ve taze mekânda dekorasyonda kullanılan tavandan sarkıtılan ampuller, kırmızı-lacivert ahşap sandalyeler, beyaz masa örtüleri, balık derisinden esinlenerek yapılmış pullu duvarların yanı sıra iç mekâna dahil edilmiş açık tezgâh tam da lezzet avcılarının kuytularda bulduğu salaş balıkçıların atmosferini yansıtıyor. Dekorasyon UrasxDilekci’ye ait.

Mezeleri ve yemekleriyle de iddialı mekân Fish...’in lezzet kaptanı aynı zamanda 360’ın ortaklarından  şef Mike Norman. Menü ve serviste de yine salaş balıkçı usulleri hakim. Mezeleri ve pişirilmesini istediğiniz balıkları masaya getirilen koca tepsilerde gözünüzle seçiyorsunuz. Fish...’e özel tatlar arasında çiğ köfte, Çerkes tavuğu, içli köfte gibi genelde kebapçılarda görmeye alışık olduğunuz başlangıç ve arasıcakların deniz mahsulleri ile uyarlanmış halleri, kuş üzümü ve fıstık ile kavrulmuş soğanlı havuç, içi karamelize soğan ile doldurulmuş yeni dünya, marine ahtapot şiş var. Fish... mezeye fazlaca yüklenip balığa yer bırakmayacak kadar tıka basa doyabileceğiniz bir balıkçı. Bir gidişinizde mezelere takılın, bir sonraki gidişinizde ise siparişlerinizi hamurda pişmiş levreğe yer bırakacak şekilde verin. Fırından yeni çıkmış çıtır ekmek görünümlü hamurun içinde derisinden kolayca kurtulan, pamuk gibi pişen levrek bir harika. Küçük bir hatırlatma: Bir hata edip de sakın hamurun tadına bakmaya kalkmayın. Her ne kadar leziz görünse de bu hamur, içindeki balığın buhar ile pişmesini sağlayan organik bir araç ve bir hayli tuzlu. Ana yemeklerden ıstakozlu spagetti ve paella da favorilerimiz arasında.

Tatlıyı kesinlikle es geçmemelisiniz. Karpuz görünümlü dondurma helva bomba, krokanlı sufle, bal ve tarçınlı dondurma ile servis edilen sıcak lokma ve elmalı baklava ile tatlı menüsünü keşfedin. Kalabalık gidecekseniz hepsinden birer sipariş edip paylaşmakta fayda var. Fish..’de seçmek ile uğraşmak istemezseniz 45 TL’lik hesaplı leziz fiks menüye de takılabilirsiniz. Buna meze tepsisinden istediğiniz kadar meze, dört çeşit ara sıcak, balık çeşitlerinden bir ana yemek ve tatlı dahil.

Rezervasyon için terası değerlendirin. Semte aşina olanlar için söylemeye gerek yok ama yine de uyarmış olalım Bebek’in trafiğini ve gürültüsünü de manzaranın yanında hesaba katmalısınız. Gerçi yemekler masaya geldikten sonra gelen sesin, patırtının farkına varmanız pek de mümkün olamıyor. Bu arada sadece yazlık bir restoran olduğunu düşünmeyin. Sadece deniz mahsulleri değil, mutfağa giren tüm malzemeler mevsimine uygun şekilde temin ediliyormuş. Bu da demek oluyor ki bayıldığımız içi soğan doldurulmuş yeni dünyanın yerini sonbaharda bambaşka bir tat alacak.

Menüden
Bahçeden meze çeşitleri 7 TL
Ara sıcaklar 10 TL
Istakozlu spagetti (bir kişilik) 45  TL
Hamurda pişmiş levrek (iki kişilik) 28 TL
Elmalı baklava 6 TL
Bir duble rakı 8 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Cevdetpaşa Mahallesi 224
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazartesi hariç her gün 12.00-23.30 arasında açık.