Floripa

Restoranlar Sarıyer
Floripa

Time Out diyor ki

D.ream’in en yeni mekânı aynı zamanda, Mama’nın yerine açıldı. Florida havalı ve bir sahil kasabası restoranını andırıyor. İçeri girdiğiniz gibi beyaz ahşap, büyük yeşil bitkiler ve açık yeşil renklerle yaratılan tasarım sayesinde adeta bir meltem esintisi çalınıyor yüzünüze. Özel kokteyller ve duvarlardaki Güney Amerika izlerini taşıyan panolar da bu duyguyu pekiştiriyor. 

 

Belki de sırf bu yüzden hafta içi bir öğle saatinde bile son derece canlı Floripa. Menüde ilk göze çarpan son derece geniş bir yelpazede sunulan başlangıç ve salata alternatifleri. Bunların yanı sıra pizzalar da son derece davetkâr. Mama ekolünde olduğu gibi pizza-salata paylaşmayı seviyorsanız alışkanlıklarınızı Floripa’da da aynen sürdürebilirsiniz. 

Domates çorbası servisine mozzarella ile yeni bir tat katmışlar, yoğurt zannedip de çorbanıza eklememezlik etmeyin. Menüdeki en pahalı yemek ise odun ateşinde levrek, 58 TL. Bir salata, içecek ve kahveden oluşan bir yemekte kişi başı aşağı yukarı 30-40 TL ödüyorsunuz.

 

Yemeğe fırsatınız olmasa bile özellikle de güzel bir Boğaz havası yakaladığınız anda hafta sonu brunch’a ya da kahvaltıya kaçın Floripa’ya. İki kişilik serpme kahvaltı, sınırsız çay ile 25 TL. Pazar günleri 10.00-16.00 arasında servis edilen brunch menüsü de son derece çeşitli ve fiyatlar makul.

Floripa’da çarşamba, cuma ve cumartesi akşamları DJ performansları gerçekleşiyor. Çarşamba geceleri Doğuş Cihan, cuma geceleri Cüneyt Çilingiroğlu (DJ’liği sosyal sorumluluk olarak yapıyor Çilingiroğlu, çaldığı gecenin gelirini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlıyor.), cumartesileri ise DJ Yigal ve Gadi çalıyor. Floripa havası almak ve Floripa etkinliklerini takip etmek için adres: facebook.com/barfloripa.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Baltalimanı Caddesi 4
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 10.00-02.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler