Gaucho

Restoranlar Şişli
Gaucho
1/2
Gaucho
2/2

Time Out diyor ki

İstanbul’un tek koşer restoranı Carne sessiz sedasız kapanıp yerini bu yaz başı Sortie’de tanıştığımız Arjantinli Gaucho’ya bıraktı. Girişte sizi karşılayan ‘Carne’ tabelası restoranın pasif de olsa hâlâ mevcudiyetini gösterdiğine işaret ediyor ama bu sizi yanıltmasın; menünün koşer mutfakla hiç alakası yok. Gelelim Gaucho’ya.

Sortie’deki Arjantin usulü etlerini çok sevmiştik, kışlığını merakla bekliyorduk. Ama aradığımızı tam olarak bulamadık. Et odaklı ve enfes mezeli fiks menü yerine a la carte bir bistro menüsü sunuluyor. Hatta öğlenleri çevrede çalışanlar için karatahtada yazılı günlük menüleri de mevcut. Dolayısıyla buraya Sortie’de tanıştığımız Gaucho olarak değil, yepyeni bir konsept olarak bakmak daha doğru. Dekorasyon Carne’den bu yana hemen hemen hiç değişmemiş. Penceresiz fakat ışığı geçiren tavanı sayesinde aydınlık, uzun bir salon. Sade ve modern döşenmiş. Duvarları tablo yerine geometrik ışıklandırmalar süslüyor.

Menü herkese hitap etmesi açısından sadece Arjantin değil, dünya mutfaklarından yemekler içeriyor. Başlangıçlarda sahanda yumurta (yanlışlıkla bu kategoride olduğunu düşünüyoruz), peynir tabağı, zeytinyağlı tabağı, noriye sarılı somon roll, rakı setup (beyaz peynir, kavun, domates, salatalık yeşil zeytin, cacık, zeytinli köfteler), şarap setup (siyah üzüm, rokfor, parmesan, çeri domates, marine somon, dana carpaccio), alaturka yaprak sarma gibi geniş bir yelpazeden seçenekler var.

Dokuz çeşit salata fiyat, lezzet ve doyuruculuk bakımından sağlıklı beslenenlerin can dostu olacak nitelikte. Margherita, funghi, quattro formaggi gibi klasik pizzalar, risotto ve makarnalar, dana emense, tavuk şnitzel, köri soslu tavuk gibi kafe yemekleri yine fiyat/performans açısından gayet başarılı. Gelelim Gaucho’yu Gaucho yapan steak menüsüne. Her birinin ağırlığı 300-450 gr.  arasında değişen, çoğu dry age yöntemiyle 28 gün dinlendirilmiş antrikot, kontrafile, dana pirzola gibi et çeşitlerini denemeden etmeyin. Fiyatları menünün geri kalanına göre daha yüksek ama kesinlikle değiyor. İçki menüsü de yemek menüsü gibi çok çeşitli. Whiskey’si, tekilası, yerli/ithal şarap çeşitler, kokteyli; ne ararsanız var. Kokteyllerin fiyatı 16 TL, ithal bir kadeh şarabın fiyatı ise 12-14 TL arasında.

Menüden
Kalamar ızgara 13 TL
Keçi peynirli salata 10 TL
Pizza funghi 11 TL
Cheesecake 8 TL
Köri soslu tavuk 12 TL
Beef of the eye 32 TL
Kadeh şarap 9-14 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Halaskargazi Caddesi 53
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 10.00-00.00 arasında açık.