Gia

Restoranlar Kadıköy
Gia
1/2
Gia
2/2

Time Out diyor ki

Koşuyolu ve yemek denince akla ilk, nefis İtalyan Rosario ve artık Bağdat Caddesi’nde de hüküm süren Kirpi Cafe gelir. Şimdi ağaçlı sokakları ve az katlı evleriyle sevimli bir banliyö havasındaki semtin yeni bir uğrak noktası var: Gia. Altında Fashion Sports’un bulunduğu iki katlı geniş mi geniş binanın giriş katında konuşlanan Gia, kahvaltıdan akşam yemeğine her öğün tıka basa yemek için gidilecek şık ve uygun fiyatlı bir yer.

Makarna, pizza, salata, burger, sandviç ve ana yemek çeşitlerinden oluşan dünya karması menüsünde fiyatlar 20 TL’yi aşmıyor ama porsiyonlar devâsâ. Örneğin, ıspanak yatağında peynire sarılmış üç bonfile rulosundan oluşan Gia Special’ı sipariş ettiğinizde önünüze kocaman bir tabakta bu saydıklarımızın yanı sıra okkalı bir kepçe safranlı pilav, bir çocuğu doyuracak kadar elma dilim patates kızartması ve hatırı sayılır miktarda haşlama sebze geliyor.
Önden espresso fincanında içinizi ısıtan günün çorbası ikramını da atlamayalım. Herhangi bir yemek sipariş ettiğinizde doymamanıza imkân yok ama çikolatalı sufleye de yer bırakmak lazım!

İçki ruhsatını en kısa zamanda edinecek olan mekân, kafein bağımlıları için vaha gibi: Chocolate mint, crème brûlée gibi şeker koması nedenlerinden Kenya AA, Ethiopian Yrgacheffe türünden tiryaki seçeneklerine nefis kahveler var Gia’da. Kırmızı-bej ve ahşap ağırlıklı dekorasyonu, oval formlu havalı barı ve boydan boya camlarıyla son derece ferah ve iç açıcı bir mekân. Yazın dışarıdaki masalarda yaklaşık 50 kişiyi ağırlayabilecek olan Gia’nın en güzel tarafı soğuk günlerde bile bol ısıtıcılı bahçesinde kahvaltı keyfi yapılabilmesi. ‘Ben Köyümü Özledim’ ismini verdikleri serpme kahvaltıları iki kişinin iflahını toplam 35 TL’ye kesiyor.

Evi veya ofisi Koşuyolu tarafında olanların mutlaka denemesi gereken bir mekân. Pek yakında burada Avrupa ligi maçlarının yayınlanacağını, hatta her an bir Playstation köşesi bile kurulabileceğini de belirtelim.

Menüden
Dağ mantarlı bonfile 19,50 TL
Somon ızgara 17,50 TL
Waldorf salata 13 TL
Patlıcanlı penne 12 TL
Çikolatalı sufle 9 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Kalfaçeşme Sokak Validebağ Sitesi Önü
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi her gün 10.00-23.00, hafta sonu 10.00-00.00 arasında açık