GiGi

Restoranlar Sarıyer
Gigi

Time Out diyor ki

İstanbul DoorsGroup imzalı mekânda ortam, édouard Manet’nin ‘Folies-Bergéere’de Bir Bar’ (1882) resminde insanın içine işleyen Fransız bar-brasserie ruhunun günümüze taşınmış hali gibi. Barda dizi dizi şampanyalar, likörler, kokteyller için hazırlanan meyveler, buz kovalarında soğutulmuş mineralli sular... Fransız düzeninde olabildiğince sıkışık, kaynaştırma meraklısı masalar, kadife koltuklar, perdeler...

GiGi’de servis elemanları birbirinden şık. Beymen’in sezonun trendlerinden Japon esintisini taşıdığı kostümleri kadar kibar, özenli ve sessiz servis anlayışı da serviste dikkatinizi çekiyor. Özünde Parizyen ruhlu mekânın tasarımı Sinan Erül’e ait. Dekorasyonda parlak renkler, kuş kafesleri, güller, aynalar, pembe aydınlatmalar kullanılmış.


GiGi’nin dış cephesinde dikkat çeken büyük boyutlardaki illüstrasyonlar ve iç mekânı süsleyen işler Sinan Erül’ün mekân ve mekânın ruhuyla ilgili verdiği özet bilgilerin ışığında Dükkan Creative tarafından yabancı sanatçılara sipariş edildi.
Dış cephedekiler Miminne adında, özellikle moda alanında çalışan Japon bir illüstratöre ait. İçerideki kağıt üzerine mürekkep çalışmalar ise üç Londralı sanatçıya; Neal Fox, Chris Bianchi, Stephanie von Reiswitz’e ait. Tiplemeler nefis!

 
Personalden servise, dekorasyondan üniformalara her detayın inci gibi işlediği İstinye Park’ın meydanındaki ‘Paris goblen’i GiGi’nin menüsü safkan Fransız mutfağından yemeklerin yanı sıra dünya mutfağıyla da flört halinde ve tadına vardığımız kadarıyla ağzının tadını bilen, tam tadında bir menü. Fiyatlar kendi klasmanı ve İstinye Park koşullarına bakacak olursanız hiç de uçuk değil, ayarında; ortalama bir brasserie olarak düşünecek olursanız biraz ‘tuzlu’.
Menüde ise tereyağ ve reçel ile servis edilen kruvasan, Croque Madame, French toast gibi Fransız usulü kahvaltılıklar, başlangıçlarda kızarmış ricotta, bufala mozzarella, miso organik tavuk, Fransız pizzası olarak da bilinen Pissaladiere gibi servisler var. Salata, makarnalarda ve atıştırmalıklarda seçenek bol. Anayemeklerde de ördekten dil balığına, kayısılı tavuk köftesinden burgere her damak tadına uygun bir alternatif var. Menünün en iddialı Parizyen kalemi, Chateaubriand. Klasik reçetesine sadık kalınarak hazırlanan eti lokum gibi, verdiğiniz paraya koşulsuz değiyor. Tatlıyı da es geçmeyin deriz. Ananas carpaccio, Mont Blanc, balkabaklı cheesecake alternatifleriniz arasında.


Fransa, Türkiye ve İtalya, ABD, Şili ve Avustralya şaraplarından oluşan kavın eşlik ettiği menüde bartender’ın maharetlerini sergilediği kokteyller de tadılası. Tavsiyemiz absolut, siyah üzüm, roze şarap, yaban mersin suyu ve gül reçeliyle hazırlanan Rosette. Gerçekleşen DJ performanslarıyla da GiGi mesai sonrası geceye uzanan partilerinin yeni adresi olabilir. İstinye Park kaçamağında yemek, kahve molası ya da iş çıkışı içkisi için uğrayın, pişman olmazsınız. Son moda trendlerini vitrin yerine canlı ve ünlü modellerle buradan takip edebilirsiniz. Magazin fotoğrafçılarının da etrafınızda iş üstünde olacağı kesin.
 


Menüden
Croque Madame 25 TL
Pissaladiere 23 TL
Chateaubriand (iki kişilik) 126 TL
Balkabaklı cheesecake 16 TL
Rosette 32 TL
Espresso 10 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: İstinye Park AVM
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar ve pazartesi 09.00-00.30, diğer günler 09.00-02.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler