Göksu Marine

Restoranlar Beykoz
Göksu Marine

Time Out diyor ki

Göksu nehri kenarında alıştığımız salaş kafe ve restoranların hizasında yer alan bahçesi, kamelyası, yemek salonu ve marinası ile özellikle tekne sahipleri ve deniz tutkunları için vazgeçilmez bir yer. Mekân sahiplerinin asıl icraatının da yatçılık olması sebebiyle, konsepte bu açıdan yaklaşılmış. Göksu Marine, özel bakım, servis hizmetiyle bir marinaya sahip. Tekne sahipleri, teknelerini marinaya bırakıp Göksu Marine'de koca bir günü evlerindeymişcesine geçirebiliyor. Göksu Marine'in dünya mutfağı ağırlıklı restoran menüsü ve aperitif ağırlıklı kafe menüsünden lezzetleri tadabilmek için aslında her zaman Göksu'ya kadar gitmeye gerek yok. Göksu'dan çok uzakta, Boğaz'da seyir halindeki teknenizden telefon ile de sipariş verebiliyorsunuz. Onlar sizin için teknenize kadar sımsıcak servis ediyorlar. Dahası, tekneniz yoksa ve mesela Bebek'te oturuyorsanız sizi deniz servisi ile alıp, Göksu'ya taşıyorlar.

Havalar biraz düzeldiğinde, Nisan ayı gibi sandal sefaları başlıyor. Konuklarına Göksu Nehri'nde fasıl keyfini bir sandalda, kostümler ile birlikte ücretsiz yaşatıyorlar. Tarihi Göksu'ya sahip çıkan, unutulan gelenekleri tüm orjinalliğiyle akıllarda tazeleyen mekân, lezzeti, sunumu ve kalitesiyle bölgeyi gurmelerin yeni adresi haline getirmeye aday. İçeriye de deniz odaklı bir dekorasyon hakim. Teknelerden toplanan obje, armatür ve deniz konulu aksesuarlar ile tüm mekâna lüks bir tekne havası hakim. Salonda şömineli, deri oturma grubunun çevrelediği tam ortada bir postun üzerindeki sehpasında lokumu, çikolatası olan sımsıcak bir bölüm var. Bu bölümde yemek öncesi sohbetler ediliyor, yemekten sonra kahveler içiliyor. Kimi zaman farklı masalardan kalkıp bu bölümde kahve içmek için buluşanlar ahbap oluyor. Her mekânın içinde olması gerektiğini düşündüğümüz bir alan burası ve elbette Göksu Marine bunu da konukları için düşünmüş. Yine çok yerde göremeyeceğiniz bir âdet Göksu Marine'de sürdürülüyor. Öğle servisi bittikten sonra akşam servisi için tüm örtüler ve servisler değiştiriliyor.

Menü kahvaltı ile başlıyor. Enternasyonal kahvaltı tabağı yanınızda Göksu'ya taşıyacağınız gazete ve kitap, ya da bir iki dost ile sabahların en iyi kahvaltısı olmaya aday hale geliyor. Öğle ve Akşam yemekleriniz içinse başlangıçlardan iki kişilik soğuk ve sıcak seçenekleriyle degüstasyon tabaklarını, ana yemek olarak  fırında Fransız  ördeğini öneriyoruz.

Menüden
Enternasyonal kahvaltı 40 TL
Soğuk degüstasyon tabağı (iki kişilik) 28 TL
Sıcak degüstasyon tabağı (iki kişilik) 35 TL
Fırında Fransız ördeği 35 TL
Somon madalyon 32 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Körfez Caddesi Kızılserçe Sokak 18-20
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün mutfak 09.00-23.00 arasında açık ve servis 09.00-02.00 arası devam ediyor.