Gram Kanyon

  • Restoranlar
  • Şişli
  • 4 5 yıldız üzerinden
  • Tavsiye edilen
2010’daki Yeme-İçme Ödüllerimizde En İyi Şef seçilen Didem Şenol’un yeni mekânı.
Reklâm

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

2010’daki Yeme-İçme Ödüllerimizde En İyi Şef seçilen Didem Şenol’un yeni mekânı.

Şef Didem Şenol için büyük değişimlerin yaşandığı bir seneydi 2016. Önce Karaköy’deki Lokanta Maya kapandı; ardından da Beyoğlu’ndaki Gram, Bebek’e taşındı. Şenol ve ekibinin marifetleriyle eskisi kadar sık karşılaşamayacağımız için endişeleniyorduk ki bir son dakika golüyle 2016’yı Kanyon’da açtıkları yeni Gram’la kapattılar.

Özellikle pastane ürünleri ile öğle menülerine bayıldığımız Maslak ve Bebek’teki Gram’lardan biraz daha farklı bir yer burası, akşam servisinin de bulunması en büyük ayrıcalığı. Lokanta Maya’nın sezonluk menüsüyle, Gram’ların pratik üslubunun bir birleşimi sayılabilir bu yeni mekân. Didem Şenol’un yemeklerinde de hüküm süren, azla yetinen ve elindeki malzemenin değerini bilen üslubun bir yansıması mekânın tasarımında da görülüyor. Gram’ın imzası haline gelen, tavandan sarkan ağırlıklar dışında bir dekor yok neredeyse. Mekânı çevreleyen uzun bir bar masası Kanyon’un koridorlarına bakıyor, hızlıca bir şeyler atıştırmak isteyenler için ideal olan bu oturma düzeninin yanı sıra yemeklerin tadını acele etmeden çıkarabileceğiniz masalar da bulunuyor.

Menünün en eğlenceli bölümü kendi tabağınızı yaratmanıza imkân veren büfe kısmı. Kadınbudu köfte, palamut veya falafel gibi protein ağırlıklı seçenekleri salata ve zeytinyağlılar ile eşleştirip doyurucu ve yaratıcı tabaklar hazırlayabiliyorsunuz. Sezona göre sık sık değişen bu bölümde an itibariyle portakallı fırın yer elması, tulum peynirli ıspanak salatası, firikli buğdaylı ayva gibi zeytinyağlı ve salata çeşitleri var. Günlük değişen ana yemek seçenekleri de mevcut ancak tavsiyemiz bar menüsündeki atıştırmalıklardan ve paylaşımlık tabaklardan bir sofra kurmanız yönünde: Didem Şenol’un meşhur mücveri, İstanbul’da yiyebileceğiniz en iyi patates kızartması veya Anadolu peynirleri tabağının yer aldığı bir masa sizi pişman etmeyecektir. Sıcak şarap veya baharatlı sıcak çikolata gibi içinizi ısıtacak içecekler de menüde yer alıyor. 

Ayrıntılar

Adres:
Büyükdere Caddesi 185, Kanyon 1. Kat
Levent
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler