Grey Food & Drink

  • Restoranlar
  • Teşvikiye
Grey Food & Drink'in rengârenk duvarları var.
Reklâm

Time Out diyor ki

Topağacı'nın tartışmasız en popüler noktalarından biri olan Grey, günün her saatine uygun menüsüyle bir joker niteliğinde.

Bir restoranın aniden ünlenmesi için ne gerekir? Mükemmel bir konum mu, yaratıcı bir tasarım mı, şahane yemekler mi? Bu sorunun kesin bir cevabı olduğunu iddia edemeyiz çünkü geleceği parlak nice yiğitlerin vaktinden önce yeme içme dünyasından göçüp gittiğini gördük. Topağacı’ndaki Grey’in sırrı neyse işe yaramış olmalı. Açılır açılmaz Nişantaşı’nın eski sakinlerine taş çıkaracak bir ilgiyle karşılaştı. Masa bulamadığı için barda yemek yiyenleri, Nişantaşı’nı mesken belleyen ünlüleri Grey’de yakalamanız işten bile değil.

Grey’in albenisi yarı açık bahçesi ve iç alanının farklı ortamlar sunması olabilir mi mesela? Duvarını boydan boya kaplayan saksılarla Grey’in açık alanı sokağı rahat rahat kesebileceğiniz bir buluşma noktası. Daha lüks görünümlü iç alanı ise mermer mozaikleri, parlak ışıkları ve aynalarıyla daha ağırbaşlı bir restoran kıvamında. Grey’in içinde sanki kırk yıldır buranın müdavimiymiş gibi memnun görünen Nişantaşı teyzelerini, açık alanında ise spora mola vermiş Nişantaşı sakinlerini aynı anda yakalamak mümkün.

Keramet yoksa Grey’in yemeklerinde mi? Da Mario’dan deneyimli şef Asım Yıldız’ın hazırladığı menüde İtalyan kanı ağır basan bir dünya seçkisi var. Makarna, pizza, salata çeşitleri baki. Menünün yaratıcı olduğunu söylemek pek mümkün değil, ama her kalemin hakkı verilince bu bir dezavantaj olmuyor tabii ki. Özellikle risotto’lar denemeye değer, tadına baktığımız yabani mantarlı risotto ai funghi porcini’nin kıvamı mükemmel. Kahvaltı konusunda da Grey’in sırtı yere gelmiyor. Hafta sonu sabahlarında yer bulmanızı zorlaştıracak zenginlikte bir kahvaltı menüsü var, en güzel yanı ise her zevke hitap etmesi. Domuz bacon’lu eggs benedict, güveçte Antep peyniri, yoğurt ve dağ meyveli granola gibi seçenekler arasından elbet biri dişinize göre çıkacaktır.

Günün her anı işlek olması Grey’in popülerleşmesinde rol oynamış olabilir mi? Kahvaltıyla başlayan Grey günleri, öğle arası buluşmalarıyla dolu dolu geçiyor. Hava karardıktan sonra da gece makyajıyla tekrar karşımıza çıkıyor Grey. Kokteyl ve DJ takviyesiyle gece üçe kadar devam eden Grey geceleri Nişantaşı piyasasının yeni gözdesi. 

Ayrıntılar

Adres:
Şakayık Sokak 19B
İstanbul
İletişim:
(212) 234 01 23
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler