Gümrük

Restoranlar Karaköy
Gümrük

Time Out diyor ki

Gümrük’te tercih edilen koyu tonlar, duvardaki siyah beyaz fotoğraflar ve tablolar, çeşitli objeler yıllardır var olan bir mekândaymış hissi uyandırıyor insanda. Karaköy’ün ruhuna uygun olarak tasarlanan mekânın dekorasyonu kadar ilgi çeken noktası bir diğer noktası da günlük yenilenen menüsü. Yunan şef Stavriani Zervakakou’nun elinden çıkan menü, deniz ürünlerine ağırlık veriyor.
 

Organik sebzelerle yeni tatlar denerken sokaktan da kopmadıklarını, balık ekmek yaptıkları gün Facebook sayfalarından şöyle duyuruyorlar: “İstanbul’un sokak yemek kültürü mutfağımız için İncil gibidir. Ne zaman ilhama susasak tek yaptığımız sokağa çıkmaktır; doğal olarak balık ekmeğin başımızın üstünde yeri var ve o muhteşem birleşimi her yaptığımızda yeni bir şekil vermek bizi sarhoş ediyor; bugün çipura ve vatozla denedik, yarını kim bilir?”
 

12.00-17.00 arasında sunulan ve fiyatları 14-35 TL arasında değişen öğle yemeği menüsünde tavuklu tarhana çorbası, isli dana kaburga salatası, domates mücveri ve tarçınlı kabak salatası gibi leziz seçenekler bulunuyor. Karnı çok acıkanlar içinse patatesli palamut pilaki önerilenler arasında. Çömlekte Bombay fasulyesine denk gelirseniz kaçırmayın! Tabii bu yemekler bizim uğradığımız günün menüsünden. Bakalım sizin şansınıza ne çıkacak? Yeni sezonun en sevilen yeni mekânlarından biri olacağına dair hisler taşıdığımızı da söylemiş olalım. Nihan Bora

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Gümrük Sokak 4
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç 10.00–19.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler