Hard Rock Cafe İstanbul

Restoranlar İstiklal Caddesi
Hard Rock

Time Out diyor ki

Hard Rock Cafe İstanbul Galatasaray’da bir zamanlar Sponek Birahanesi’nin olduğu binayı mesken edindi kendine.

Bugüne kadar bavulda kaç Hard Rock Cafe tişörtü ve yaka iğnesi ile dönmüşüzdür yurda, kim bilir? Koleksiyonun en yeni parçaları ise yanı başımızda, macerası kısa bir süre önce başlayan Hard Rock Cafe İstanbul’dan. Edinmemişseniz bile eminiz bir-iki tanesiyle karşılaşmışsınızdır.

İlk mekânını Piccadilly, Londra’da 1971’de açan Hard Rock Cafe şimdilerde 57 ülkede 185 noktada hizmet veren koca bir aile. 40 yıldır dünyayı peşinden sürüklüyor. Mekânlarında sergilediği eşi benzeri olmayan rock müzik koleksiyonuyla rock kültürünün önemli temsilcilerinden de biri Hard Rock Cafe. Örneğin Elvis Presley’nin 1976 model Harley Davidson’ı Atlanta şubesinde görülebiliyor; kral motosikletin üzerine altın harflerle Elvis Presley yazdırmayı da ihmal etmemiş. Hard Rock Cafe koleksiyonunun en nadide parçalarından biri olan, John Lennon denince akla ilk gelen meşhur gözlükler ise Londra’da. Queen hayranları ise Freddie Mercury’nin sahnede giydiği pantolonu görmek için Hard Rock Cafe Hollywood’a hâlâ akın ediyor. 

Hard Rock Cafe İstanbul ise Galatasaray’da bir zamanlar Sponek Birahanesi’nin olduğu binayı (İstanbul’da halka açık ilk sinema gösteriminin yapıldığı bina) mesken edindi kendine. Rock Shop dahil 780 m2’den biraz daha büyük bir alana sahip. Rock Shop’ta üzerine İstanbul kelimesinin kazındığı birçok parça bulabilirsiniz. Diğer bir deyişle Hard Rock Cafe tutkunları yolları İstanbul’a düştüğünde elleri boş dönmeyecekler.

Hard Rock Cafe'nin birçok klasiğini bulabileceğiniz menüsünde, vazgeçilmez başlangıçlardan Jumbo Combo, tepeleme dolu paylaşımlık bir tabak. İçinde Santa Fe spring rolls, hickory-smoked chicken wings, onion rings, potato skins ve tupelo chicken tenders var. Taze mısır tortilla cipsler üzerinde, özel soslarla servis edilen Hard Rock Nachos da yine kalabalık grupların gözdelerinden. Burger meraklıları için ise tavsiyemiz baharatlı patates kızartması ile servis edilen Legendary Burger.

Mekânın İstanbul'a özel tasarımı ve konsepti ise iki kıtanın ve farklı kültürlerin bir arada yaşamasından ilham almış. Sadece yeme-içme için değil aynı zamanda birçok buluşma ve özel etkinlik için de uğrak noktalardan biri Hard Rock Cafe; mekânda canlı müzik ve komedi geceleri de düzenleniyor. 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Meşrutiyet Caddesi 3
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar-perşembe 10.00-00.00, cuma, cumartesi 10.00-01.00 arasında açık.