Heisenberg

Restoranlar Karaköy
Heisenberg

Time Out diyor ki

İzlemeseniz bile ‘Breaking Bad’in methini mutlaka işitmişsinizdir. İsmini dizinin ana kahramanı Walter White’ın takma adından alan mekân tasarımıyla da sahiplerinin dizinin sıkı bir ‘Breaking Bad’ takipçisi olduğunu kanıtlıyor. Deney tüpünden sirkelik ve sosluklar, duvarda asılı Heisenberg’e özgü sarı bir önlük, gaz maskeleri ve menüdeki diziden esinlenilmiş tavuk yemekleriyle İstanbul’da her yerde karşımıza çıkmayan elle tutulur bir konsepti var buranın.

 

Kafeler ile dolu sokakları arasında, henüz “Karaköylüleşmemiş” Heisenberg’de inanır mısınız kimseyle karşılaşmadan kitap bile okuyabilirsiniz. Fiyatlara gelirsek, 20-30 TL’ye güzelce karnınızı doyurur yanında da bir şeyler içersiniz. Karaköy fiyatlarına göre cazip rakamlarla hazırlanmış menüde 300 gramlık ihtişamlı Heisenberg Burger’den (25 TL) makarnalara, kahvaltı seçeneklerinden et-tavuk yemeklerine alternatif çok; hatta ziyaretimiz sırasında menüye kokoreç ve uykuluk eklemeyi planlıyorlardı heyecanla. Yemeklerin lezzeti yerinde ama mekân bizi yemeklerinden önce, hem eğlenceli hem de huzurlu olabilen ortamıyla tavladı.
 

Geniş kült DVD arşivi sağolsun, Heisenberg’in duvarındaki TV’de Fashion TV mankenleri yerine Tim Burton’ın ‘Batman’i gibi filmlere göz ucuyla bakarak, daha az plastik bir hissiyatla karnınızı doyurabilirsiniz. Ama esas dikkat çekici duvar ise geçici sergilere ayrılmış. Devrimci Yol’un simgesi Yıldız Yumruğu çizen, geçtiğimiz sene de ‘Afişe Çıkmak, 1963-1980: Solun Görsel Serüveni’ kitabı ve paralelindeki sergiyi derleyen Yılmaz Aysan’ın resimleri geçtiğimiz ay bu duvarı kaplıyordu; bundan sonra moda tasarımı ve fotoğraf sergileriyle de karşılaşmanız an meselesi.
 

Karaköy’de çoğu yerde bulamadığımız sıcaklık ve rahatlık burada mevcut. İster gidin hamburger yeyip sokağı izleyin, isterseniz de Walter White’ın meşhur gaz maskesinin altında otururken senelerdir karşılaşmadığınız eski dostunuz Tetris 99 in 1 ile çocukluğunuza dönün. Selen Bayrak

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Denizciler Sokak 1/B
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Salı-pazar 10.00-23.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler