Hen Coops

Restoranlar Ataşehir
Hen Coops

Time Out diyor ki

Fast food gibi servisleri hızlı olsa da masaya servisleri,  kızarmış tavuk dışında ızgara ve marine tavuk alternatifleri ve kereviz sapı, rokfor sos gibi garnitürleriyle aslında bu tarz bir mutfak anlayışından oldukça farklı bir işletme.

Hen Coops’un Şeker Piliç tavukları ile hazırlanan menüsünde çevirme tavuktan salatalara, burger ve wrap çeşitlerinden özel soslarla hazırlanmış wings çeşitlerine, chicken baskets’tan renkli poppers’a kadar seçenek çok. Tavuk burgerleri oldukça lezzetli. Birkaç farklı yemekten tatmak isterseniz paylaşımlık almanızı tavsiye ederiz çünkü porsiyonlar fazlasıyla doyurucu. Burgerde tercihinizi mini burgerden yana kullanın. Acıseverler içinse extreme chicken wrapper biçilmiş kaftan. Özel bir sistemle sıcak havayla her kısmı pamuk gibi pişen, özel sosla marine edilmiş piliç çevirme de meraklıları için yarım ve tam porsiyonlarıyla mevcut. Yarım 7, tam 12 TL. Fast food kültüründen aşina olduğumuz chicken basket’ta cajun baharatlı un ile panelenen tavuk göğüş parçaları, chicken finger’da ise özel harç ya da cajun harcı ile kaplanarak kızartılan tavuk parçaları servis ediliyor. Chicken basket 8,50, chicken fingers 11 TL. Drumstick'lerde ise katı sebzelerle haşlanan ve kızartılan tavuk butlarında isteyene acısı da mevcut. Üç parçası 9 TL. Poppers’lar mekânın sloganına en çok yakışan yemek menüde. Klasik crispy chicken poppers’ın yanı sıra, acılı, sebzeli, tarçınlı, portakallı ve zencefilli seçenekler mevcut. Malzemenin renklendirdiği tavuk parçacıklarında yeşiller, kırmızılar, kahverengiler ve alışık olmadığınız türden turuncular ilk başta görüntüsüyle tedirgin etse de tatları yerinde. Aromaların çok da hakim olduğu söylenemez. En baskın tat tarçında yakalanmış.

Kanat menüdeki en favori başlığımız. Acı soslu buffalo, barbekü soslu BBQ, parmesanlı, baharatlarla hazırlanan spicy grill, çıtır pane ile kaplı crispy ve kemiği çıkarılan butlarla hazırlanan boneless wings çeşitlerini denemenizi tavsiye ederiz. Tüm çeşitlerde sekiz parça 11,50 TL.

Light select menüleri ise tam da hafif takılmak istenelere göre. Izgara tavuk göğüs ve marine tavuk şişin fırında sebze ve püre ile servis edilen iki alternatifin yanı sıra bir de kepekli sandviç ekmeği içinde servis edilen piquant sos, domates ve marulla ızgara tavuk göğüs var. Menüdeki dinner başlığı ise genelde çocuklarıyla kızarmış tavuk yemeğe gittiğinde yiyecek bir şey bulamadığı bahanesiyle çocuklarla benzer menülerden sipariş eden anne-babaları, yemek yapmaya üşenen yalnız yaşayanları kurtaran cinsten yemekleri kapsıyor. Mushroom chicken, lime chicken ve ızgara tavuk pirzolaları ile servis edilen grilled chops bunlardan birkaçı. Yanında garnitür olarak püre, fırın/ızgara sebze, kızarmış patates geliyor. Beyaz şarap ve krema ile sotelenen limonlu tavuk göğüsü tavsiye ediyoruz. Porsiyonu 16,50 TL.

Hen Coops sos bakımından da zengin. Piquant, rokfor, salsa, talı-ekşi, jack, parmesanlı ranch, guacamole, alioli ve diğer çeşitleriyle soslar 2 TL.

Paket servisi de mevcut. Poppers, chicken finger, wings ve mini burger tray’ler arkadaş grubunuzla evde toplandığınız akşamların kurtarıcısı niteliğinde. Tray’ler 35,90-37,90 TL arasında; bu fiyata bir litre içecek de dahil.

Fast food benzetmesini yapabileceğimiz en doğru nokta Hen Coops’un mekânı hakkında olur. Yerinde yemenizin tabağınıza kattığı çok da bir şey yok. Hen Coops’un mekânında dekorasyon sade, gözü rahatsız eden bir detay yok ama ufak, aslında biraz da sıkışık. Akşamları iş çıkışında yer bulmanız biraz zor olabilir. Bu gibi durumlarda paket servis söylemekten çekinmeyin. Paket servis için kovalar, özel ambalajlar hazırlamışlar. Tavuklar yerinde servis edilen tüm garnitürüyle birlikte geliyor kapınıza. Kısacası eve siparişte hiçbir kaybınız yok. Şimdilik paket servisi sadece Ataşehir bölgesi için geçerli.

Menüden:                             
Cinnamon chicken poppers 10,50 TL
Cajun tavuklu salata 9 TL
Extreme chicken wrapper 13,50 TL
Bufallo wings (sekiz parça) 11,50 TL
Cookie milkshake 5,50 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Ağaoğlu Andromeda Residence
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi 11.00-23.00, hafta sonu 11.00-00.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler