Hola! Panini & Tapas

Restoranlar Moda
3 5 yıldız üzerinden
Hola Panini

Time Out diyor ki

3 5 yıldız üzerinden

Salsa ve pesto gibi tüm soslar mekânda hazırlanıyor, malzemenin en iyisi neredeyse oradan geliyor: Domuz ürünleri İspanya’dan, kuru etler Sırbistan’dan, sardalya ise Gelibolu’nun meşhur Selahattin Kızlı Sardalyası’ndan.

14.00 ile 20.00 arasında pinchos ve İspanyol omleti tortilla tezgâhta yerini alıyor. Pinchos, tapasın en tanıdık hali, bir Bask geleneği. Ekmek dilimi üzerine iliştirilmiş atıştırmalıklardan oluşuyor, bahtınıza ne çıkarsa hazır bir şekilde tezgâhta bekliyor ve fiyatları malzemesine göre değişiyor. Tortilla ise görünüşü tava böreğine benzeyen bir çeşit patatesli omlet (dilimi 2,50 TL). Gözünüz doymazsa ilginizi tortas kısmına çevirin. Ekşi mayalı büyük ekmek dilimleri üzerine Katalan usulü ıspanak ve ezme peyniri (7,50 TL) veya pişirilirken bolca domates sosu çeken Sicilya köftesi (9,50 TL) konuluyor; gayet doyurucu. Mevzubahis ekmekler ise Nazilli’deki İpek Hanım Çiftliği’nden; benzerini pek bulamayacağınız, oturup sade sade yiyebileceğiniz dilimler. Yine bu ekmekler üzerinde servis edilen Tokat bez sucuklu yumurta, domates-salatalık-peynirli tapenade ve Antep fıstığı-Nutella ikilisinden oluşan bir hafta sonu kahvaltısı (15 TL) da mevcut. Paninilerin ekmekleri ise Tarihi Moda Fırını’ndan geliyor, fiyatları 6-10 TL arasında değişiyor.

 

Hola’da satılan iki ürünü de ayrıca anmak lazım; birincisi Çanakkale’den getirilen peynir helvası (6 TL). Kadir Yaşar Usta tarafından yapılan, memleketin en lezizi diyebileceğimiz peynir helvasını görürseniz kaçırmayın. Diğeri ise Erenköy Şerbetleri. Nar, kavun, beyaz dut gibi; mevsimine göre hangi meyve varsa onlardan yapılan Kadıköylü bir marka; şişesi 7,50 TL. Murat Mumcuoğlu aslında mojito ve sangria gibi kokteyllerde usta olsa da, Hola’nın yanı başındaki okul nedeniyle içki ruhsatı alamadığından Erenköy Şerbetleri ve üzüm özlü fermante içecek Le Petit Chavin’i de kullanarak alkolsüz kokteyller hazırlıyor, yaz vakti serinlemek için birebir.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Şair Latifi Sokak 2/B
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Salı-pazar 08.30-20.30 arasında açık.