İnari

Restoranlar, Pan-Asya Kuruçeşme
0 Beğen
Kaydet
inari omakase
1/2
inari omakase
2/2

Bilen bilir, Bebek'ten Beşiktaş Meydanı'na uzanan sahil şeridinde balık yemek için tercih edebileceğiniz en kaliteli ve en leziz yerlerden biriydi Arşipel. Alt katında bulunan Inari, kıyıya köşeye atılmış bir ek restoran olmadığını ispatladı ve mekânını büyüterek binanın yıldızı haline geldi. Üst katında ise artık İsmet Saz’ın restoranı Toi İstanbul yer alıyor.

Çileklisinden patlayan şekerlisine, sıra dışı sushi seçenekleri yerli yerinde; ambiyansı ise vakit ilerledikçe kulüp havasına bürünen şık bir restoran görünümünde. Sushi’yle barışmak isteyenlerin de, sushi meraklılarının da kesinlikle kaçırmaması gereken bir deneyim Inari. ‘Şefin önerisi’ anlamına gelen Omakase masasında yaşayacağınız deneyimler ise bambaşka. Şef Barlas Günebak’ın sushi’ye kattığı farklı yorumları doğrudan paylaştığı, beğenilerinize göre değişecek bir yemek deneyimi bekliyor sizi.

Sushi'lere hazırlanma mahiyetinde çeşit çeşit çorba, edamame, tuna veya shake tartar içeren geniş bir başlangıç menüsü var. Aralarından parlayan yıldızlardan biri balzamik sos ve keçi peyniriyle hazırlanan ton balığı sashimi (sashimi için kısaca pirinçsiz sushi diyebiliriz). Roll menüsünde ise adını sayması zor çeşitlikte sushi'ler bulunuyor, burada en doğrusu belki kendinizi servis elemanınızın kollarına bırakıp tavsiyelerini dinlemek.

 

 

Yayınlandı:

Mekan adı: İnari
İletişim:
Adres: Kuruçeşme Caddesi 11
İstanbul

Çalışma saatleri: Her gün 11.30-00.30 arasında açık.

You may be interested in:

LiveReviews|0
1 person listening